Rím - Doprava z/na letisko

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Rímske letisko sa nazýva Rome Leonardo da Vinci (Fiumicino) a leží 26 km juhozápadne od Ríma.

Železnica
Najvýhodnejšie spojenie medzi letiskom a samotným mestom zabezpečujú vlaky. Na ľavej strane jazdia bežné vlaky, na strane pravej je možné využiť služby luxusných vlakov. Obidva však majú konečnú v centre mesta.

Vlak Leonardo Express jazdí z letiska k nádražiu Termini, transfer trvá 35 minút. Metropolitný vlak FM1 stojí na miestnych staniciach pri jazde do Tiburtina. Linky smerujú i k Fara Sabina, Poggio Mirteto a k Orte.

Taxi
Taxíky sú vybavené tachometrom a majú licenciu.

Bus
Terravision Shuttle prevádzkuje denne linky k stanici Termini a Tiburtina, s možnosťou prestupu na metro A pri Lepanto. COTRAL spravuje nočné spoje k nádražiu Termini a Tiburtina.

Parkovanie
Parkoviska A-D sa vzťahujú k jednotlivým terminálom. Parkovisko určené pre dlhodobé parkovanie obsluhuje minibus, ktorý vás prepraví k vozidlu z terminálu.

Parkoviská pred Terminálom A a B sú určené pre krátkodobé parkovanie.

Lacná doprava
Z letiska Fiumicino ide zhruba každú polhodinu autobus spoločnosti Cotral do Lido di Ostia, cesta trvá 30 minút a stoji 1 euro. Linka končí priamo pri stanici metra v Lido di Ostia, odtiaľ v 15minutovych intervaloch jazdia vlaky do centra Ríma na zastávku Piramide. Cena lístka na metro je rovnako 1 euro a na Piramide to trvá 40-45 minút.