Reykjavik - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Reykjavik je malým mestom a návštevníci môžu byť sklamaní, ak budú očakávať „Ibizu severu“, pretože väčšina akcií sa koná v malej centrálnej oblasti.

Ako sme už uvádzali, nočná scéna cez víkendy, zvlášť v lete, je príliš rušná na také malé mesto. Ceny v baroch sú mimoriadne vysoké. Väčšina rezidentných obyvateľov dáva prednosť konzumovaniu alkoholu doma. Ulice sa začínajú zapĺňať okolo 23:30.

Nočná zábava sa koncentruje na hlavnej ulici Laugavegur a k nej priľahlých blokoch. Kaviarne i bary servírujú pivo a kávu v priebehu celého dňa, večer sa transformujú na zábavné nočné podniky.

Prevádzka kaviarní a barov je Ne – Štvr 10:00-01:00, Pia a So 10:00-03:00. Nočné kluby zatvárajú okolo 04:00 alebo 05:00. Alkohol je dostupný v licencovaných baroch, reštauráciách a v obchodoch Áfengisbúd, ktoré sú otvorené Po – Štvr 14:00-18:00, Pia 10:00-18:00.

Minimálny vek pre konzumáciu alkoholu je 20 rokov. V podnikoch so živou hudbou a tanečnou sálou je nutné očakávať príplatok orientačne vo výške 1000IKr/osoba.

Viac informácií o nočnom živote získate v Tourist Information Centre, Bankastraeti 2.

Kaviareň/bar
Kaffibarinn, Bergstadastraeti 1, je stretávacím miestom mestských mediálnych osobností a často býva preplnený.

Reykjavícke celebrity (vrátane hudobníčky Björk) navštevujú Rex Bar, Austurstraeti 9, ktorý je zariadený v štýle café-bistro.

Kaffibrennslan, Posthusstraeti 9, je ďalším obľúbeným barom, ktorý napriek názvu servíruje široký výber pív a bezplatné magazíny, ktoré návštevníkovi priblížia nočný život v metropole.

Celtic Cross, Hverfisgata 26, drinky sa popíjajú pri horiacich sviečkach.

Dillon Bar, Laugavegur 30, cez víkendy tu vystupujú miestni DJ–i.

Klub
Pravda je nový trendový klub, ktorý nahradil Astro na Austurstraeti.

Nelly’s Café, roh ulíc Bankastræti a Thorningholtsstræti, je vyhľadávaným klubom, kde DJ–i hrajú hudobný mix od rock’n’rollu po najnovšiu tanečnú hudbu (prvé poschodie).

NASA klub bol otvorený v r. 2001. I v súčasnosti priťahuje návštevníkov zameraných na hudbu siahajúcu od disko po house, ktorá sa hrá na troch poschodiach. Živá hudba začína v podvečer.

Restaurant 22, Laugavegur 22, cez víkendy po 23:00 sa táto reštaurácia mení na nočný podnik, vyhľadávaný najmä gay komunitou.

Živá hudba
Gaukur á Stöng, Tryggvagata 22, sa považuje za najstarší pub v Reykjaviku, v ktorom sa hrá živá hudba každú noc. Pretože je stále populárnejší, odporúčame prísť skôr..

Kaffi Reykjavik, Vifturgata 2, hosťujú v ňom každý večer rôzne skupiny, ktoré hrajú hudbu od popu a rocku až po disko. Prostredie je síce trochu drsnejšie, ale zato zažijete pravú islandskú noc .

V zábavných podnikoch Kringlukráin, sídli v hypermarkete Kringlan, a Gaukurámtöng, Triggata 22, sa hrá klasickejšia alternatíva k rockovej a popovej hudbe - džez a blues.