Reykjavik - Pamiatky a múzeá

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Keďže v Reykjaviku je jednoduchá orientácia, odporúčame obrátiť sa na Turistické informačné centrum, zadovážiť si mestskú mapu a požiadať o odporúčania na pešie výlety. Metropola má dva orientačné body, ktoré sú nápomocné pri prechádzke: Perlan (kopec Öskjuhlíd) a 75m vysoký kostol Hallgrímskirkja.

Srdce islandskej metropoly sa rozkladá medzi Atlantickým oceánom a jazerom Tjörnin na severe. Reliéf mestského centra je plochý a formujú ho široké ulice lemované barmi, kaviarňami, hotelmi, múzeami a umeleckými galériami.

Moderná Icelandic National Gallery leží pri pravom okraji jazera, zatiaľ čo National Museum sa rozkladá južnejšie. Severne od Tjörnini je Austurvollur – obľúbené námestie, na ktorom sa nachádza islandský parlament.

Taktiež v mestskom centre sídlia tri pobočky Reykjavik Art Museum: Harbour House, Ásmundur Sveinsson Sculpture Museum a Kjarvalsstadethir. Odtiaľto smerom na východ, mierne do kopca k hlavnej ulici Laugavegur, leží hlavná mestská tepna, na ktorej sa nachádzajú najlepšie obchody, kaviarne, reštaurácie a bary.

Mimo centra, ľahko dostupného autobusom, je situované Árbaer Open-Air Folk Museum a Sigurjon Olafsson Museum. V okolí mesta leží šesť geotermálnych plaveckých bazénov, ktoré poskytujú počas celého roka uvoľňujúcu atmosféru po prežití rušného dňa pri honbe za mestskými pamiatkami.