Reykjavik - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa

Modrá lagúna
Modrá lagúna je situovaná na lávovom poli podobnom mesačnej krajine. Pravdepodobne vznikla náhodne vytečením vody z energetickej stanice Svartsengi. Keďže je bohatá na minerály, je vhodná na liečenie kožných chorôb.

Reštaurácia na Modrej lagúne sa hlasovaním, ktoré organizoval Restaurant Magazine, zaradila do Top 50 v r. 2002.

Lagpna sa nachádza na polostrove Reykjanes, ktorý leží približne 50km juhozápadne od metropoly. Autobus č. 5 odchádza z hlavného autobusového nádražia (BSÍ) tri krát denne (cestovný čas – 40 minút).

K dispozícii sú i poldenné exkurzie. Kúpele sú otvorené denne 09:00-21:00 v lete (polovica mája -august), a 10:00-20:00 v zime (posledné objednávky by mali byť do 21:00 v lete, a 20:30 v zime).


1 deň

Golden Circle
Známy okruh Golden Circle zahŕňa návštevu vodopádou Gulfoss, známu geotermálnu oblasť Geysir a kráter Kerid.

Gulfoss – zlaté vodopády sa považujú za najkrajšie na ostrove, ktoré zásobuje vodou ľadovcová rieka Hvítá.

Erupčná činnosť Geysiru pominula začiatkom tohto storočia, v súčasnosti vystrekuje prúd vody každých päť minút. Nachádzajú sa tu i horúce pramene, okolie ktorých je zafarbené minerálmi teplých farieb.

Operátori organizujú jednodňové zájazdy k Zlatému okruhu autokarmi alebo off road vozidlami. Pôsobivým zážitkom je rafting na islandských riekach, jazda na snežnom skútri alebo na koni.

Iceland Total umožňuje kombináciu Golden Circle s návštevou Modrej Lagúny, pričom takéto zájazdy trvajú celý deň. Je možné sa prepraviť k daným destináciám autobusom, pričom jeden spoj nepokryje celý Zlatý okruh a spoje sú nepravidelné.