Pobrežie Slonoviny - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Yamoussoukro sa stalo hlavným mestom Pobrežia Slonoviny v roku 1983. Mesto má rušný trh a budovy so zaujímavou architektúrou ako napr. prezidentský palác či mešitu. Zvláštnu pozornosť si zaslúži katedrála Notre-Dame-de-la-Paix, známa obrovskou koncentráciou farebných mozaikových okien. Rímsko-katolícka viera má v krajine minoritné zastúpenia a tak je rozľahlá katedrála v hlavnom meste ozajstnou raritou. Jej budovanie zo svojho vlastného vrecka zastrešil niekdajší prezident Pobrežia Slonoviny Félix Houphouët-Boigny, ktorý sa narodil v Yamoussoukre. Necelú hodinu jazdy od kapitoly sa rozkladá prírodná rezervácia Abokouamekro.

Bývalé hlavné mesto Abidjan­ je tiež najväčším mestom na území krajiny s počtom obyvateľov 2,534,000. Staršia časť mesta (Treichville) je sídlom mnohých barov, reštaurácií, nočných klubov a samozrejme tiež živého, pestrofarebného trhoviska. Nájdete tu i Múzeum Ifon a Národné múzeum, ktoré sa pýši mnohými historickými artefaktmi, sochami a slonovinou. Moderné predmestia sa rozrástli na brehoch lagúny a patria sem oblasti Cocody, Marcory a Adjamé.

Na pobreží sa rozvinulo viacero turistických rezortov ako napr. Assouinde (zhruba 100 km východne od Abidjanu), Tiagba (mesto na vode), Grand Bassam (víkendové letovisko obyvateľov Abidjanu) a Bondoukou (jedno z najstarších osídlení v krajine).

Na severe Pobrežia Slonoviny, v husto porastených horách leží mesto Man – štartovací bod pre úžasné výlety k neďalekým vodopádom, výstupy na kopce hory Tonkoui či prehliadku osád Biankouma a Gouessesso (55 km od Manu).


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...