Pobrežie Slonoviny - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Peniaze

Mena

CFA (Communauté Financiaire Africaine) frank (XOF) = 100 centimov. Bankovky sú v hodnotách 10,000, 5000, 2000, 1000 a 500 XOF a mince sú v hodnotách 250, 100, 50, 25, 10, 5 a 1 XOF.

Platobné karty

American Express a MasterCard sú široko akceptované na Pobreží Slonoviny, limitovanejšie využitie majú Diners Club a Visa, a preto je dobré, overiť si podmienky a možnosti bezhotovostnej platby v krajine u vašej bankovej spoločnosti.

Otváracie hodiny bánk

Pondelok až piatok od 9:30 do 13:00 a od 14:00 do 17:30.

Jedlo a nápoje

V Abidjane a iných väčších mestách sa podávajú karibské, francúzske, talianske, libanonské a vietnamské jedlá a tiež sa zvyšuje počet afrických reštaurácií.

Miestne špeciality:

Kedjenou (kurča pečené v banánovej šupke s rôznymi druhmi zeleniny).

N’voufou (kaša z banánov alebo sladkých zemiakov s palmovým olejom a baklažánovou omáčkou).

Miestne palmové víno je obľúbeným nápojom.

Nočný život

Nočné kluby sú pomerne bežné vo všetkých väčších mestách Pobrežia Slonoviny. Najživšie je rozhodne bývalé hlavné mesto Abidjan s turistickými rezortmi v okolí lagúny. Nájdete tu i divadlá, kasína a bary. Ukážky tradičných tancov a zvyklostí sú súčasťou večerného programu mnohých hotelov.

Nakupovanie

Na trhoviskách je zjednávanie jedinou možnosťou ako dostať premrštené ceny na prijateľnú úroveň, nakoľko miestni obchodníci sú odchovaní na bohatých turistoch. K zvláštnym suvenírom sa radia voskové rytiny, ručne tkané obrusy, drevené figúrky, masky, perlové náhrdelníky, keramika alebo košíky.

Kalendár podujatí

Štátne sviatky

1. január, apríl (pohyblivé veľkonočné a islamské sviatky), 1. máj, 7. august (Deň vyhlásenia nezávislosti), 22.-24. október (koniec ramadanu), 1. (Deň zosnulých), 9. (Deň trúchliacich) a 15. (Deň mieru) november, 7. (Pamiatka Félix Houphouët-Boigny), 25. (Vianoce) a 31.december.


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...