Peking - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Zábava sa v minulosti v Pekingu vždy konala v duchu revolúcie, avšak v deväťdesiatych rokoch minulého storočia vyrástli nové nočné kluby a otvárajú sa ďalšie.

Kluby sú postavené v západnom štýle, hrá sa v nich široké spektrum hudobných žánrov, techno a house sú najpopulárnejšie, vystupujú tu medzinárodní DJ–i. Vo všeobecnosti sú nočné kluby otvorené do ranných hodín.

Najobľúbenejšia barová štvrť je Sanlitun situovaná v severovýchodnej časti mesta. V baroch sa predáva pivo za západné ceny. Väčší počet barov je akumulovaný v okolí ulice Xinjiang Kou, ktorá je lemovaná i kvalitnými reštauráciami.

Nové barové dištrikty sa otvárajú neustále, najmä v jazernej oblasti Houhai a pozdĺž Lotus Lane tiahnucej sa pri severnom brehu rieky Ba. Väčšina barov je otvorená do polnoci, najživšie sú okolo 22:00.

Viac informácií o nočnej zábave získate v mestskom sprievodcovi Beijing This Month.

Obsiahle informácie poskytuje i mesačník That''s Beijing, príručka Insiders'' Guide to Beijing, a dvojtýždenník City Weekend. Time Out Beijing začal publikovať mesačnú edíciu v októbri 2004.

Bar

Poachers Inn, 43 Bei Sanlitun Lu, radí sa medzi najobľúbenejšie pekinské bary, je anglického štýlu, príjemný a zábavný. Vo štvrtok sa hrá džez, v Pia a So disko.

Durty Nellie''s je vyhľadávaný írsky pub v štvrti Sanlitun Lu, hrá sa v ňom živá hudba a podáva vynikajúce pivo.

Goose and Duck Pub nachádza sa oproti západnému vstupu do parku Chaoyang, jeho súčasťou je pivná záhrada.

Artifacts je situovaný oproti východnému vstupu do parku Chaoyang, servírujú sa mojito, sangria a nezvyčajné čaje.

Alfa, 5 Xingfu Yicun, sídli oproti štadiónu pracujúcich, organizujú sa tu notoricky známe party.

World of Suzie Wong, 1A Nongzhanguan Lu, pri západnom vstupe do parku Chaoyang, je to elegantný a štýlový bar postavený v duchu tridsiatych rokov, podáva sa tu killer daiquiri.

Klub

Vics je súčasťou Štadióna pracujúcich, a je bezpochyby kráľom klubov, mieša sa tu rôznorodá hudba – soul, RnB, pop a reggae. Navštevujú ho celebrity a hudobné hviezdy.

JJ''s, 74-76 Xinjiekou Bei Dajie, láka návštevníkov cez víkendy laserovou šou, sci-fi témami a ruskými tanečnicami, hosťovaním britských DJ–ov, ktorí hrajú techno, reggae a house.

Kiss Super Club, 35 Xue Yun Lu, je enormný klub s dvomi tanečnými sálami, hrá sa house a techno.

Tango, South Gate of Ditan Park, je najväčším klubom.

Živá hudba

Hudobné skupiny vystupujú v May Flower Bar, Chang''an Boulevard, hrajú hlavne popové songy v čínštine, príležitostne v angličtine.

CD Café, tretí východný cestný okruh, v minulosti sa venoval výhradne rocku, v súčasnosti viac ponúka undergroundovú muziku.

Sanwei Bookstore, 60 Fuxingmennei Dajie, hrá sa tu light jazz a čínsky folk, vyhľadávajú ho najmä umelci.