Paríž - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Pokušeniu zabaviť sa v baroch pozdĺž bulvárov Champs-Elysées a Trocadéro by sa návštevníci mali vyhnúť, pretože sú značne preplnené i predražené.

V súčasnosti sa nočný život presúva do rušnej štvrti Bastille, v ktorej sa nachádza množstvo malých, pestrofarebných barov, obľúbených klubov a jedinečných „brlohov“ na konzumáciu drinkov.

Štvrť Ménilmontant sa pýši širokým výberom nočného života, pretože na ulici rue de Oberkampf to prekvitá nočnými barmi. Belleville sa nachádza v okrajovej časti mesta, čo je jeho značnou nevýhodou.

Ale naspäť do srdca metropoly, štvrť Marais dokázala pôsobivé znovuzrodenie a návštevníkom ponúka na výber množstvo barov, kaviarní a aktívnu gay a lesbickú scénu.

Pigalle je centrom „lásky“ v meste, nájdete tu však i niekoľko dobrých hudobných podnikov, napr. preslávený Moulin Rouge kabaret na 82 bulvár Clichy.

Minimálny vek na konzumáciu alkoholu (pivo a víno) je 16-násť rokov, liehovín 18 rokov. Orientačná cena za drink je 4€, závisí od lokácie daného podniku. Bary majú väčšinou povolenú prevádzku do 01:00, mení sa podľa jednotlivých podnikov a od ich polohy.

Vstupný poplatok sa pohybuje okolo 15-20€, v ktorom je často krát zahrnutý jeden drink. Kluby sa otvárajú okolo 23:00 a nezatvárajú sa pred úsvitom. Najviac „cool“ je prísť do klubu o 03:00, najskôr po polnoci.

Bar
Línia medzi barmi a kaviarňami sa v Paríži stiera, pretože môžete sedieť v kaviarni, piť pivo a raňajkovať. V bare sa návštevníci zabávajú po polnoci, pričom nepohrdnú malým posilnením (sendvič) a opäť sa vrátia k svojmu drinku.

V 90-tych rokoch tu vznikali bary na spôsob írskych a britských pubov. V súčasnosti majú nové bary viac spoločného s barmi vo Východnom Berlíne ako s tými, ktoré sa nachádzajú vo východnej časti Londýna.

Trendový bar Buddha Bar, č. 8 rue Boissy d’Anglas, stratil na svojej jagavosti v porovnaní s barmi v oblasti Ménilmontant.

Le Mecano Bar, 99 rue Oberkampf, radí sa medzi najobľúbenejšie podniky v danej oblasti.

Neďaleko situovaný bar Lou Pascalou, 14 rue des Panoyaux, je relaxačným centrom, je vybavený najnezvyčajnejšími toaletami v celom meste.

Nočný život sa v okolí oblasti Ménilmontant stále vyvíja a preto návštevníci vyhľadávajú podniky v okolí ulice Oberkampf, kde sa tu nachádzajú najmodernejšie bary.

Štvrť Marais je doslova nabitá gay barmi. Medzi pulzujúce gay bary sa radia: Coffe Shop, 3 rue Ste-Croix-de-la-Bretonnerie, a Amnesia, 42 ulica Vieille-du-Temple.

Le Central, 33 ulilca Vieille-du-Temple, je najstarší gay bar v meste, využíva ho stála klientela.

Značný počet barov sa nachádza pozdĺž ulice Vieille-du-Temple. Najvyhľadávanejším je La Chaise au Plafond, 10 ulica Trésor, ktorý má nádherne dekorovaný strop a peknú terasu. Au Petit Fer à Cheval, 30 ulica Vieille-du-Temple, je pomenovaný podľa tvaru, ktorý sa podobá na obrovskú konskú topánku. Navštevovaný je i L’Etoile Manquante, 30 rue Vieille-du-Temple.

V oblasti Marais je i Web Bar, 32 ullica Picardie, ktorého špecifikom je strieborný ateliér s relaxačnými kybernetickými strašidlami.

Ak si želáte ochutnať škótske pivo a pozrieť športové prenosy, odporúčame Auld Alliance, 80 ullica Francois Miron.

Frog & Rosbif, 116 ulica St-Denis, je tradičným britským pubom. Nové pobočky barov Frog & Rosbif sa nedávno otvorili na Bercy.

Kasíno
Casino d’Enghien les Bains, 3 avenue de Ceinture, Enghien-Les-Bains, sa nachádza vo vzdialenosti 20 minút od Paríža na A15. Pre vstup do kasína je podmienkou minimálny vek 18 rokov a pas. Formálne stojí povolenie sadnúť si k stolu 14€.

Klub
V Paríži sa medzi obľúbenú hudbu mladých radí techno, house, garage a latino, hip hop a drum‘n’bass.

Le Queen, 102 avenue des Champs-Elysées, je to gay klub, ktorý sa radí medzi najlepšie v Paríži. Vo štvrtok a v sobotu je otvorený len pre gayov. Hrajú tu špičkoví dídžeji.

Le Divan du Monde, je lokalizovaný v štvrti Pigalle, 75 ulica Martyrs. Navštevoval ho i maliar Toulouse-Lautrec. V súčasnosti priťahuje návštevníkov podľa svojho aktuálneho repertoáru, v ktorom sa strieda hudba brazílska, tango, indická, rock, house a hip hop. Hrajú tu i špičkoví francúzski a medzinárodní dídžeji.

Le Saint, 7 rue St-Séverin, znie tu disko, house a salsa, klub nie je drahý a je neuveriteľne pohodový.

Les Bains Douches, 7 ulica Bourg-l’Abbé, je situovaný v bývalých tureckých kúpeľoch, bol pretransformovaný do kategórie najnáročnejších klubov.

Batofar, 11 quai Francois-Mauriac, je obľúbený malý klub, ktorý sídli na lodi na Seine. Pýši sa širokým výberom hudobných štýlov.

Živá hudba
Le Divan du Monde - organizujú sa tu pop koncerty, pričom môžete vidieť hviezdy z blízka.

Le Bilboquet, 13 rue St-Benoît, hrajú tu džezoví hráči svetového kalibru. Vstupný poplatok je približne 20€.

Mladých ľudí to ťahá do La Flèche d’Or, č.102 na ulici Bagnolet. Sídli v bývalej stanici, ktorá sa prerobila na živý hudobný podnik. Koncerty sa organizujú od štvrtku do nedele, hudobný žáner siaha od rocku po blúz, od regge po satirické francúzske šansóny.

Chesterfield Café, 124 ulica La Boétie, je situovaný mimo podnikov na Champs-Elysées. Obľubujú ho priaznivci amerických rockových kapiel a blúzovej hudby.

Väčšina rockových koncertov sa koná v Palais des Congrès, 2 place de la Porte-Maillot.

Opus Jazz and Blues Restaurant, 167 quai Valmy, poskytuje návštevníkom vynikajúcu stravu a rozsiahly výber hudby, ktorá siaha od ašpirujúcej hudobnej mládeže po renomovaných umelcov.