Paríž - Pamiatky a múzeá

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Mestské centrum je prekvapivo kompaktné a parížske metro vám umožní pohodlný prístup k nemu i po jeho okolí. Pre poznanie Paríža je ideálna okružná plavba po rieke Seine a výstup na Eiffelovu vežu, z ktorej ja nádherný výhľad na mesto. Pretože manažment času je limitovaný, mnoho návštevníkov uprednostní koncentráciu len na niekoľko kultúrnych pamiatok.

Pre tých turistov, ktorí si želajú zažiť nostalgický pocit Paríža 19-násteho storočia, odporúčame prechádzku okolo dobových meštiackych domov v štvrti Marais, múzeá Musée Carnavalet, 23 rue de Sévigné; Hôtel de Sully, 62 rue St-Antoine, a námestia Place des Vosges, na ktorom sa nachádza dom Victora Huga.

Pre záujemcov moderného umenia a dizajnu je určené Centre Georges Pompidou, námestie Beaubourg; Jean Nouvel’s Institut du Monde Arabe, 1 rue des Fossés-St-Bernard; alebo Grande Arche de la Défense, ktorý má vysokorýchlostný sklenený výťah ponúkajúci úžasný výhľad na Paríž.

Grande Arche, ktorý leží na tej istej geografickej osi ako Arc de Triomphe (Víťazný oblúk) a bulvár Champs-Elysées, bol postavený o storočie a pol neskôr. Mix moderného a starého mesta je súčasťou šarmu Paríža.

Paríž je preplnený múzeami, ktoré siahajú od rozsiahlych kolekcií v Louvre po malé akým je napr. Musée des Arts Forains, 53 avenue des-Terroires-de-France, od svätýň po fairground art.

Návštevníci sa opakovane vracajúci do francúzskej metropoly a objavujú stále niečo nové, napr. štvrť Bercy situovanú vo východnej časti metropoly, kde nájdete rozsiahle zelené parky a obľúbené bary alebo štvrť Belleville, ktorá sa vyznačuje kozmopolitným charakterom s etnickými reštauráciami.

Novou atrakciou je Parížska pláž (Paris Plage), kde v lete relaxujú Parížania na brehu Seiny.

Ak sa chystáte v Paríži navštíviť múzeá, skúste si ich návštevu naplánovať na prvú nedeľu v mesiaci. Všetky štátne múzeá totiž v tento deň umožňujú bezplatný vstup (inak sa ceny pohybujú okolo 7,5 - 10,- EURO).

Ak sa rozhodnete pokochať výhľadom na panorámu Paríža z Eiffelovej veže alebo iného vyhliadkového bodu, pri plánovaní zoberte do úvahy, že najkrajšie výhľady sa vám naskytnú zhruba hodinu pred západom slnka.