Ottawa - Pamiatky a múzeá

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Medzi najvyhľadávanejšie pamätihodnosti v Ottawe sa radí Parliament Hill (parlamentný pahorok) s dominantou Peace Tower, ktorá je vysoká 98 metrov, National ATS Centre, Národná galéria, Národné umelecké centrum, množstvo múzeí a pýši sa tiež 200 km dlhým kanálom Rideau, ktorý v zime zamŕza a stáva sa prírodným klziskom.

Medzi najvýznamnejšie galérie a múzeá sa radia: National Gallery of Canada, the Canadian war museum, the Canadian Museum of Nature, the National Meseum of Science and Technology, the Canadian Ski Museum a Byrown Museum.

Vlastnú históriu metropoly a Kanady najlepšie spoznáte návštevou múzeí Bytown Museum, Canadian Museum of Civilization alebo Diefenbunker, ktorý bol pomenovaný po bývalom ministerskom premiérovi Johnovi Diefenbakerovi, v súčasnosti v bunkri sídli Canada’s Cold War Museum.

Najtalentovanejší kanadskí umelci vystupujú v National Arts Centre, v Ottawa Little Theatre a Great Canadian Theatre Company, vystúpenia vo francúzštine sa uskutočňujú v Le Théâtre de la nouvelle scène, Le Théâtre de l’Ile a La Maison de la culture de Gatineau, vyhľadávaná je i šou v Théâtre du Casino.


V nádhernej Národnej galérii (National Gallery of Canada) sú prezentované diela kanadských umelcov. Ďalšie početné umelecké galérie sa nachádzajú pozdĺž Sussex Drive v oblasti ByWard Market, na Québeckom brehu rieky Ottawy ležia Espace Pierre Debain, Le Centre d’art contemporain AxeNéo7 a Galerie Montcalm at Gatineau City Hall.

Medzi najvyhľadávanejšie miestne múzeá sa radí Múzeum súčasnej kanadskej fotografie (Canadian Museum of Contemporary Photography´s), ktorého zbierka zahŕňa

160 000 fotografických diel.

Ottawa je mestom festivalov, pričom mnohé sú sponzorované multikultúrnymi komunitami. Populárne sú festivaly Ottawa International Chamber Music Festival a Ottawa International Jazz Festival, v auguste sa koná Greekfest, Ottawa International Writers’ Festival.

Ottawa Fringe Festival je zameraný na divadelnú scénu, Carnival of Cultures skúma multikultúrne dedičstvo, Ottawa Busker Festival je možné charakterizovať pouličnými vystúpeniami. Ďalej sa v meste organizujú festivaly spisovateľov, animačné festivaly a v Gatineau cartoon festival.

Pre metropolu je typická hudba a tanec. Le Groupe Dance Lab je špecializovaný na new dance; Turtle Island Tourism Company sa zameriava na pôvodné kanadské tance. V lete tu hosťuje Ottawa International Chamber Music Festival, Ottawa International Jazz Festival a Cisco Systems Ottawa Bluesfest. Odporúčame i návštevu Opera Lyra.