Niger - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Hlavné mesto Nigeru – Niamey, sa spolu so svojimi chatrčovými predmestiami rozťahuje na severnom brehu rieky Niger. Za preskúmanie stoja miestne trhoviská, Hlavná mešita, Národné múzeum, ktoré v sebe zahŕňa botanické záhrady, zoo a remeselné centrum, Franko – nigérijské kultúrne centrum a hipodróm, kde sa pravidelne organizujú dostihy.

Neďaleko Niamey sa rozkladá známy Národný park W, ktorý je domovom buvolov, slonov, levov, hyen, šakalov a rôznych druhov antilop.

Agadez je prekrásnym starobylým tuarégskym centrom s jedinečnou koncentráciou suvenírových trhákov, akými sú strieborné šperky a výrobky z kože. Najlepší výhľad na mesto sa vám naskytne (tradične) z minaretu lokálnej mešity.

Zinder bol hlavným mestom Nigeru do roku 1927. Stará časť mesta je kompaktnou spleťou uličiek lemovaných budovami s tradičnou koloniálnou architektúrou. V blízkosti centra objavíte Sultánov palác a miestnu mešitu.

Na ceste z Niamey do Zinderu leží Dosco založené v 13. storočí. Mesto má vlastný palác a námestie, kde sa pravidelne uskutočňujú festivaly s bohatým prehliadkami a ceremóniami.