Niger - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Peniaze

Mena

CFA (Communauté Financiaire Africaine) frank (XOF) = 100 centimov. Bankovky sú v hodnotách Notes 10,000, 5000, 2500, 1000 a 500 XOF, mince sú v hodnotách 250, 100, 50, 25, 10, 5 a 1 XOF.

Platobné karty

Použitie platobných kariet v Nigeri je pomerne obmedzené, a preto je dobré, overiť si podmienky a možnosti bezhotovostnej platby v krajine u vašej bankovej spoločnosti.

Otváracie hodiny bánk

Pondelok až piatok od 8:00 do 11:00 a od 16:00 do 17:00.

Jedlo a nápoje

I napriek tomu, že nigerská vláda sa snaží o zlepšovanie poľnohospodárskej produkcie krajiny, rozdiel vo variabilite pokrmov voči južnejšie lokalizovaným krajinám je značný.

Základ tradičných pokrmov tvorí prevažne pšenica, ryža, kukurica a zvláštny druh fazule (niebé). Špecialitou rozšírenou vo všetkých kútoch krajiny je foura (sladká ovsená kaša obohatená o typické koreniny). Samozrejme priestor dostávajú aj medzinárodné kuchyne, ale i tu sa odrážajú obmedzenia, nakoľko jedlá sa pripravujú z lokálnych plodín.

Najrozšírenejším nápojom v Nigeri je čaj, dostupný v každom pouličnom stánku.

Nočný život

V Niamey sa nachádza niekoľko nočných klubov a tiež tri letné kiná.

Nakupovanie

Trhoviská v Niamey a Agadeze predstavujú bohatý výber lokálnych artefaktov. Za návštevu stojí Nigerské umelecké centrum neďaleko Národného múzea s množstvom unikátnych suvenírov. Spomeňme aspoň zopár ako napr. pestrofarebné prikrývky, strieborné šperky, meče či nože.

Kalendár podujatí

Štátne sviatky

1. január a pohyblivý islamský Nový rok, apríl (pohyblivé islamské a veľkonočné sviatky), 24. apríl (Národný deň svornosti), 1. máj, 3. august (Deň vyhlásenia nezávislosti), 22.-24. október (koniec ramadanu), 18. (Deň republiky), 25. a 31. december.