Maroko - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Pod strechou
Hotelové ubytovanie v Maroku je harmonicky zladené s okolím. Hotely sú delené do 5-tich skupín, napr. označenie *****L znamená, že ide o hotel s medzinárodne uznávanou luxusnou triedou, hotel Mamounia v Marrakechi, resp. Palis Jamai vo Fése Vás určite v tomto smere nesklamú. Avšak pre menej solventného našinca tu existujú ubytovne, ktorých izby sú však vybavené veľmi skromne a sociálne zariadenia sú spoločné, na chodbe.

Kempy
Kvalita kempov v Maroku je veľmi rôzna. Nájdete tu všetko, od tých skutočne naj..., s plaveckým bazénom, až po úplne jednoduché táboriská, kde sa často postráda pitná voda. Odporúčanie: Kempujte v kempoch, ktoré sú označené CAMPING INTERNATIONAL, ale dovolíme si Vás upozorniť, že aj v takomto kempe úroveň nezodpovedá Európskej predstave, zvlášť v lete. Pokiaľ by ste chceli mať k dispozícii zoznam kempov, s týmto údajom je to zatiaľ ťažké, lebo žiaden zoznam nikde neexistuje, dokonca takýto zoznam poriadne nemajú ani na Ministerstve pre cestovný ruch! Mnohé kempy v Maroku majú veľmi tvrdý podklad a preto je potrebné, aby ste mali k dispozícii veľmi dobré a pevné stanové kolíky a samozrejme dobré kladivo!

Vo voľnej prírode
Nie je problém kempovať vo voľnej prírode, ale je potrebné si dávať pozor na rôzne čudá, čo Vás môžu pri kempovaní prekvapiť, napr. v Sahare sú to škorpióni. Neodporúča sa však kempovať v odľahlých miestach, vzhľadom na to, že nie je zaručená Vaša bezpečnosť. Ideálne kempovanie vo voľnej prírode je pri brehoch Atlantiku, v takom arankárijovom lese budete maximálne spokojní a zažijete k tomu ešte kopec exotiky... .

Hotely

Kde
Príchod
Odchod