Maroko - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Kráľovské mestá
V 12. storočí založené mesto Rabat je dnes hlavným mestom krajiny a sídlom kráľa. Rabat je neobyčajne zelené mesto, v ktorom sa nachádza množstvo impozantných mestských brán. Najpôvabnejšou časťou mesta je štvrť Kasbah Oudaias. Početné pláže a v tesnej blízkosti nachádzajúci sa les Mamora sú v lete najobľúbenejšími cieľmi turistov.

Ďalšou zaujímavou atrakciou je Tour Hassan, grandiózny minaret nedokončenej mešity z 12. storočia. Kúsok od mesta sa nachádza Chellah, v ktorom sa nachádzajú jedinečné pamätníky, nádherné záhrady a rímske zrúcaniny. K ďalším pozoruhodnostiam patria kráľovský palác, národné múzeum a mauzóleum Mohammeds V. Salé, ktoré bolo založené v 11. storočí.

Mesto Meknes je obkolesené 16 km dlhým mestským múrom, ktorého súčasťou sú početné veže a bašty. Neďaleko mesta sa nachádzajú zimné turistické strediská Michlifen a Djebel Habri.

Fez, najstaršie a najdôležitejšie kráľovské mesto, bolo založené vo 8. storočí. Toto mesto je plné historických stavebných pamiatok a skladá sa zo staromestského centra El Bali a z nového mesta Jadid. Mestské trhovisko patrí k najväčším na svete.

Mesto Marakéš (založené 1062) tvorí labyrint úzkych uličiek, romantických a veľmi exotických palácov, múzeí a mešít. Mestské parky sú ešte stále zavlažované podzemným zavlažovacím systémom, ktorý bol vybudovaný v 11. storočí. Na námestí Djemma-el-Fna vystupujú tanečníci, rozprávači a akrobati. Ďalšou atrakciou sú slávne ťavie trhy.

Asi hodinu autom od Marakéša sa nachádza najlepšie lyžiarske stredisko v Maroku: Oukaimeden.

Pobrežie
Na pobreží Stredozemného mora, medzi mestami Tanger a Nador, sa nachádzajú početné malé riečky, zálivy, chránené pláže a útesy. Al Hoceima, M''Diq, Taifor a Smir/Restinga sú novo vybudované turistické strediská s dobrými ubytovacími možnosťami.

Pobrežie Atlantického oceánu je na mnohých miestach veľmi kamenisté. no má aj piesočné pláže a pred vetrom chránené zálivy.

Najzaujímavejšou atrakciou v meste Tanger je vysoko položené staromestské centrum. Toto v nádhernom prostredí položené mesto, má malebné trhovisko s početnými obchodíkmi (Grand Socco). Obľúbenými výletnými cieľmi sú Herkulové jaskyne v Kap Spartel, horská dedinka Chechaoučn a tradičná rybárska dedinka Asilah.

Casablanca je relatívne mladé mesto na atlantickom pobreží. Je to obchodné centrum Maroka a štvrté najväčšie mesto v Afrike s jedným z najväčších prístavov na kontinente.

Agadir je moderné dovolenkové stredisko s nádhernými plážami, športovými zariadeniami, dobrými hotelmi a početnými apartmánmi.
Mohammedia, Essaouira (raj pre surfárov) a El Jadidasú ďalšími z obľúbených turistických stredísk v tejto oblasti.

Juh krajiny
Príroda na juhu je obzvlášť pôvabná a zvyklosti a ľudové umenie sú ešte pôvodnejšie. Erfound je výborným východiskovým bodom pre výlety do oázy Tafilalet, ktorá za svoju nádherne zelenú flóru vďačí hlanvne podzemným riekam Ziz a Rheris. Strediskom hlavného mesta provincie Er Rachidia je čulé trhovisko.

Zagora: Z výšin Djebel Zagora sa ponúka nádherný výhľad na údolie Draa a na púšť. Oáza Tamergroute sa nachádza 18 km od mesta Zagora a nachádza sa tu knižnica s najstaršími arabskými rukopismi.
Sú vystavené v Zaouia Nasseria. V tesnej blízkosti sa nachádza Mhamid, v ktorom sa nachádzajú palmové záhrady a brána do veľkej púšte.

Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...