Malawi - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Peniaze

Mena

Kwacha (MWK) = 100 tambala. Bankovky sú v hodnotách 500, 200, 100, 50, 20, 10 a 5 MWK, mince sú v hodnotách 1 MWK a 50, 20, 10, 5, 2 a 1 tambala.

Platobné karty

Akceptácia platobných kariet v Malawi je pomerne limitovaná a spravidla sa obmedzuje na väčšie hotely v Lilongwe a Blantyre, preto je dobré, overiť si podmienky a možnosti bezhotovostnej platby v krajine u vašej bankovej spoločnosti.

Otváracie hodiny bánk
Pondelok až piatok od 8:00 do 14:00.

Jedlo a nápoje

Čerstvé ryby z jazera Malawi sú delikátne a patria k základu národnej kuchyne, rovnako tiež potom chutné pstruhy z plošín Zomba, Mulanje a Nyika. Mestské a hotelové reštaurácie sú na dobrej úrovni a okrem malawijskej kuchyne vás ponúknu i európskymi, kórejskými a čínskymi jedlami.

Miestny gin s tonikom má takmer kultový charakter, z Južnej Afriky sa importujú kvalitné vína a malawijské pivo je tiež veľmi chutné.

Nočný život

Vo väčších mestách nájdete niekoľko hotelových barov, ale ostatné oblasti vrátane ubytovacích zariadení v okolí jazera Malawi ponúkajú „len“ prezentácie miestnych tancov počas večere.

Nakupovanie

Malawi produkuje množstvo nádherných umeleckých a remeselníckych výrobkov v domácej či manufaktúrnej produkcii. Patria sem drevený a trstinový nábytok, pestrofarebné textílie, keramika, rezbárske výrobky (vraj najvyššej kvality v celej Afrike), tradičné hudobné nástroje a pod.

Kalendár podujatí

Štátne sviatky

1. a 15. (Deň Johna Chilembwa) január, 3. marec (Deň mučeníkov), apríl (pohyblivé veľkonočné sviatky), 1. máj (sviatok práce), 14. jún (Deň slobody), 6. júl (Deň republiky), 9. október (Deň matiek), 11. (Deň remesla) a 25.-26. (Vianoce) december.Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...