Madrid - Zábava a nočný život

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Madridčania (Madrileños) nemajú len jeden plán na prežitie večera ale tri alebo štyri. Najrušnejšie sú noci v sobotu a v piatok. Rezidentní obyvatelia sa chodia zabaviť každý večer a priam zázračne dokážu pracovať alebo študovať nasledujúci deň.

Nočný život sa sústreďuje v nasledovných štvrtiach:
Chueca - ktorú obývajú madridský gayovia a podávajú sa tu špeciality v trendových reštauráciách.

Calle Huertas - hrá sa tradičná španielska hudba, je tu džezový klub a bary.

Malasaña - v tejto štvrti sa nachádzajú hlavne bary a kluby.

Všetky bary a kluby majú licenciu, prevádzková doba je flexibilná. Nie všetky kluby účtujú vstupný poplatok. Štandardne sa pohybuje v rozmedzí 5-10 €. Legálny vek na konzumáciu alkoholu je v Španielsku 18 rokov. Malé pivo a pohár vína začína na 1.50€, za alkohol a koktail zaplatíte od 4.50€. Ako sprepitné postačí 1€.

Týždenník Guía del Ocio je publikovaný iba v španielčine, poskytuje informácie o koncertoch, divadle, filmoch a inej zábave. Viac informácií získate na webovej stránke www.guiadelocio.com/english.

Mesačník What’s On je v angličtine a v španielčine, je menej detailný ako spomínaný týždenník, avšak poskytuje dostatok informácií o otváracích časoch a potrebných kontaktoch.

Bar
Viva Madrid sídli na Calle Manuel Fernández y Gonzáles 7. Je dekorovaný maľovaným dlaždicami, ktoré zobrazujú výjavy madridského prostredia zo začiatku 20. storočia.

Garamond leží na Calle de Claudio Coello 10. Jeho interiér sa podobá na zámocký a vyhľadávajú ho elegantní starší občania.

Chicote sa nachádza na ulici Grand Vía 12. Na tejto ulici sídlia najznámejšie madridské koktailové bary. Interiér ja ladený v štýle 30-tych rokov. Americký spisovateľ Ernest Hemingway tu relaxoval počas občianskej vojny.

Los Gabrieles je situovaný na Calle Echegaray 17, je populárnym barom a vyhľadáva ho najmä mladá klientela.

Ďalej sú bary koncentrované v okolí námestia Plaza de Santa Ana, Plaza de Santa Bárbara (Calasaña), Calle de Cuchilleros (za námestím Plaza Mayor).

Medzi najlepšie bary sa radí Taberna los Austrias sídliaci na ulici Calle Nuncio 17, blízko metra La Latina.

Chocolatería San Ginés, Pasadizo de San Ginés 11, je Mekkou pre konzumentov horúcej kávy a churros.

Kasíno
Casino Gran Madrid, Autovía A6, sa nachádza 29 km od Madridu, blízko Torrelodones. Odchod autobusu je z námestia Plaza Espana 6. Vyžaduje sa pas, oblek s viazankou, vekový limit je 21 rokov.

Kluby
Väčšina klubov sa akumuluje v okolí Sol a Gran Vía. Typickú španielsku noc odporúčame prežiť po 23:00 v kluboch Serrano 41, Calle Serrano 41, Independencia, Puerta de Alcalá, alebo v Sportsman, Calle Alcalá 65, v ktorom sa hrá tango.

Potom je vhodné premiestniť sa do Fortuny, Calle Fortuney 23, Café del Foro, Calle San Andres 38, alebo do trendového klubu Mármara, Calle Padre Damián.

Pachá, Calle Barceló 11, je určený pre vyznávačov energetického tanca a techna.

Gabana 1800, Calle de Velázquez 6, je taktiež veľmi obľúbený štýlový klub.

Živá hudba
Madrid ponúka na výber návštevníkom flamenco, salsu, jazz, rock, world music a cantautores - španielskych skladateľov.

Café de la Palma sídli na Calle la Palma 62. Stretávajú sa tu cantautores, hrá sa flamenco a Kubánska hudba.

La Negra Tomasa sa nachádza na Calle Cádiz 9, živá hudba sa hrá denne od 21:00. Je určený pre fanúšikov latinskej muziky.

Moby Dick leží na Avenida de Brasil 5, v štvrti Castellana. Hrá sa tu pop a rock v stredu, každý víkend tu hosťujú dídžeji.

Café Populart je situovaný na Calle Huertas 22. Návštevníci si tu môžu vypočuť jazz, swing, salsa, blues, gospel a reggae. Nočná šou sa koná o 23:00 a 00:30.

Irish Rover pub sa nachádza na Avenida de Brasil 7. Počúva sa tu folk, country a írska hudba.

Renomovaní hudobníci hrajú pravidelne v Café Central, Plaza del Angel 10. V ich podaní si môžete vypočuť kvalitný jazz.

Pop a najlepšie salsa skupiny vystupujú na La Riviera, Paseo Bajo de la Virgen del Puerto.