Madrid - Nakupovanie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Madridské obchody sú vo všeobecnosti otvorené od 09:30/10:00 do 13:30/14:00 a od 16:30/17:00 do 20:30/21:00. Väčšina obchodov je otvorená cez obed.

V španielskej metropole sa nakupuje celkom dobre. Pohodlný nákup pod jednou strechou ponúka El Corte Inglés - obchodný dom, kde môžete nakúpiť snáď všetko.

Na nakupovanie módy a klenotov odporúčame na ulice Calle Serrano a Goya, alebo aj Calle Almirante, či Calle de Piamonte.

Ak sa návštevník mesta zaujíma o módu, odporúčame navštíviť štvrť Salamanca a butiky Calle Serrano. Salamanca sa nachádza severovýchodne od centra.

Moderná obchodná štvrť sa rozprestiera pozdĺž osi sever - juh, známa je pod názvom Paseo de la Castellana. Rozoznať sa dá podľa mrakodrapov a pôsobivých úradných blokov, v ktorých sídlia nadnárodné manažmenty.

Turistom odporúčame navštíviť obchodíky v okolí Calle de Preciados, ktoré sa nachádza medzi Sol a Gran Vía, ale nájdete tu aj nasledovné obchodné domy: El Corte Inglés, Zara a Casa Jiménez.

Špičkové dizajnérske mená ako Chanel, Versace, Hermès a Hugo Boss majú svoje sídla na Calle Ortega y Gasset. Ulica Calle Serrano je známa menami Purificación García, Roberto Verino, Ermenegildo Zegna a Yves Saint Laurent.

Ďalšou vyhľadávanou oblasťou je Chueca, Calle Almirante a Conde de Xiquena. Mekkou pre mladých je Calle Fuencarral. Výhodne je možné nakúpiť v čase výpredaja v januári a v júli.

Starožitnosti odporúčame nakúpiť v štvrti Salamanca a pri Calle Ribera de Curtidores, v obchode Nuevas Galerías a Galerías Piquer.

Výhodne sa dá nakúpiť i na známom madridskom trhu Rastro, ktorý je situovaný pri Ribera de Curtidores. Je otvorený v nedeľu ráno, zatvára sa o 14:00.

Atypické obchody
Mesquida, Calle Mayor 22, predávajú sa tu religiózne predmety, detské postieľky, španielske gitary.

Manuel Gonzales Contreras má obchod na Calle de la Paz 8 a dielňu na Calle General Margallo 10.

El Flamenco Vive, Calle Conde de Lemos 7, predáva sa tu hudba na videu a CD či pestrofarebné kostýmy.

Seseña, Calle Cruz 23, vyrábajú sa tu tradičné španielske kapucne.

Obchodníci vám ponúknu Madrid Shopping Tour za 35€. Turistov odvezú minibusom na okružnú jazdu do nákupných štvrtí - Salamanca, Las Rozas shopping centra a do dolného Madridu. Poskytujú sa zľavy na zakúpený tovar, v cene je zahrnutý sprievodca a obed. Odchádza sa z Plaza de Neptuno o 10:00, vždy v utorok a vo štvrtok.

Na väčšinu tovarov je DPH 16%. Turisti pochádzajúci z mimoeurópskych krajín môžu žiadať o vrátenie dane ak kúpili tovar presahujúci hodnotu 155€ v tom istom obchode.