Libéria - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Hlavné mesto Libérie, Monrovia, sa rozkladá na pobreží, plnom zálivov a lagún. Kapitola má zaujímavé nočné kluby, bary a reštaurácie, ktoré sa lokalizujú v okolí ulice Gurley a príjemné, pieskové pláže sú záležitosťou niekoľko minútovej chôdze z centra.

Zhruba 80 km od hlavného mesta leží jazero Piso, ideálne miesto pre rybačku a vodné športy. Zaujímavý je i jednodňový výlet na najväčšiu kaučukovú plantáž na svete, ktorá je od Monrovie vzdialená necelých 50 km. Najkrajšie pláže Libérie nájdete v Robertsporte. Na ceste za vodopádmi Kpa-Tawe (vzdialené 4 a pol hod. jazdy od Monrovie) sa pre ľahší prejazd nádhernou krajinou odporúča vozidlo 4x4.

Národný park Sapo

Milovníkom prírody má rezervácia Sapo, rozhodne, čo ponúknuť. Okrem pestrej škály živočíchov (slony, leopardy, diviaky, hrochy...) rozhodne zaujme i bujná vegetácia. Park je možné si prehliadnuť iba pešo, pretože tu nie sú cesty. Celkové minimálne zásahy do ekosystému prispeli i k zachovaniu najväčšieho, nedotknutého územia pralesa v západnej Afrike.