Kongo - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Hlavné mesto Konga, Brazzaville, je situované na západnom brehu rozšírenia rieky Kongo, Malebo Pool, ktoré svojim tvarom pripomína jazero.

Medzi hlavné atrakcie kapitoly patria: prekrásna bazilika sv. Anny, pestré predmestie Poto Poto, Chrámová mešita, Národné múzeum, Mestské záhrady, trhoviská Oluendze a Moungali.

Prvý kostol v Kongu bol postavený v roku 1882 francúzskym kňazom a leží v Linzole (asi 30 km od Brazzavillu). Mesto je tiež sídlom regionálnej pobočky Svetovej Zdravotníckej Organizácie (WHO).

150 km severne od hlavného mesta sa rozkladá historická osada M’Be, kapitola kráľa Makola.

Na juh od Brazzavillu ležia vodopády Loufoulakari.

Hlavným mestom pobrežia je Pointe – Noire (so svojim zaujímavým večerným trhom). V jeho blízkosti je situovaných niekoľko skutočne krásnych plážových rezortov ako napríklad Côte Sauvage. Asi 20 km od mesta ležia dediny Loango a Diosso. Loango bolo hlavným naloďovacím bodom pre otrokov, predpokladá sa, že viac ako 2 milióny ľudí bolo odtiaľto násilne odvezených do otroctva.

Sever krajiny je porastený hustým dažďovým pralesom, ktorého časti ostávajú dodnes nepreskúmané a sú domovom tisícok živočíšnych druhov, rovnako ako lokálnych kmeňov, ktoré si zachovali svoj tradičný spôsob života.


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...