Kodaň - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Nočný život v Kodani začína pomerne neskoro a graduje v Pia a So až do ranných hodín. V meste sa nachádzajú rozličné kluby, reštaurácie a bary, ktoré uspokoja všetky požiadavky – od popovej hudby po tanečnú, od klasickej po prvotriedny džez.

V metropole nie je možné označiť jednu hlavnú zábavnú oblasť, obľúbené sú Nyhavn and Boltens Gaard. Kaviarne sú otvorené prevažne do 01:00/02:00, bary sa zatvárajú medzi 02:00 – 05:00 a kluby okolo 05:00. Minimálny vek pre konzumovanie alkoholu je 18 rokov.

Viac informácií o nočnom živote získate v týždenníku CopenhagenThisWeek a v WonderfulCopenhagen.

Bar

Medzi konvenčné bary sa radia Ultimo, Hovedvagtsgade 8, CaféKetchup, Pilestræde 19, BarStarten, Kapelvej 1, a trendový ZooBar, Kronprinsensgade 7.

V súčasnosti bary poskytujú i doplnkovú funkciu kaviarne alebo reštaurácie.

StereoBar, Linnésgade 16a, Israels Plads, je klubovo orientovaný bar, ktorý je dekorovaný štýlom zo 70-tych rokov a hrá v ňom príjemná hudba.

Stengade 30, Stengade 18, štvrť Norrebro, je undergroundový bar, hrá sa tu najlepší dánsky a zámorský rock.

Dubliner, Amagertorv 5, Stroget, je pôvodne írska reštaurácia, v ktorej sa prezentuje írska folková/rocková hudba, vyznačuje sa priateľskou atmosférou.

CaféVictor poskytuje príjemné barové prostredie, ktoré vyhľadávajú hosťujúce celebrity.

Kasíno

CasinoCopenhagen, Amager Boulevard 70, je otvorené denne 14:00-04:00, hrá sa tu americká a francúzska ruleta, blackjack a stud poker. Pri vstupe sa vyžaduje oblečenie podľa protokolu, občiansky preukaz a vek minimálne 18 rokov. Vstup je za poplatok.

Kluby

Medzi top kluby v meste sa radia: Rust, Guldbergsgade 8 a Vega, Enghavevej 40, ktoré sú mimoriadne obľúbené, hrajú tu medzinárodní DJ–i a usporadúvajú sa živé koncerty.

Vega complex sídli v úžasnej budove Obchodnej únie, ktorá bola postavená v 50-tych rokoch minulého storočia, zatiaľ čo Rust sa rozkladá na troch poschodiach, má koktailový bar, hlavný bar a obrovskú tanečnú sálu.

ParkDiskotek, Osterbrogade 79, je situovaný v blízkosti parku Národného športového štadiónu. Hrá sa tu disko, má autentickú atmosféru sedemdesiatych rokov.

PanDisco, Knabrostræde 3, je určený najmä pre gayov, živá hudba sa hrá na troch poschodiach.

Ak sa návštevník zaujíma o tanečný klub, odporúčame ZeroNightclubandLounge, Gothersgade 10B, a BlueBuddha, Gothersgade 8F, v ktorých sa ponúkajú lacné koktaily a pivo.

Živá hudba

Kodaň sa radí medzi najvýznamnejšie európske džezové centrá s vynikajúcimi klubmi a festivalmi, ktoré sa konajú v júli.

CopenhagenJazzHouse, Niels Hemmingsensgade 10, ponúka džez najvyššej kvality, hrá sa tu i funk a soul disco.

Pavillonen, Fælledparken, v lete sa tu organizujú open-air rockové a popové koncerty.

Loppen, Badmandsstræde 43, je najvyhľadávanejší zábavný podnik, v ktorom sa pravidelne hrá rock/džez.

LaFontaine, Kompagnistræde 11, otvorený je denne 20:00-06:00.