Kodaň - Pamiatky a múzeá

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Centrum Kodane je na severozápade ohraničené prstencom jazier a na juhovýchode vnútorným prístavom. Formujú ho úzke a prevažne pre chodcov určené uličky, ktoré sú lemované domami s vysokými štítmi, obchodmi a kaviarňami.

Obrovité námestie Radhuspladsen leží v západnej časti centrálnej oblasti. Odtiaľ vedie niekoľko uličiek pre chodcov (Stroget) k námestiu Kongens Nytorv (kráľovské nové námestie), v blízkosti ktorého sú situované zámky Rosenborg a Amalienborg.

Ostrov Slotsholmen, na ktorom sa nachádza sídlo pôvodnej Absalónskej bašty, leží juhozápadne od mestského centra. Vnútorný prístav oddeľuje hlavnú časť mesta od Christianshavnu. Oblasť ostrova sa začala po prvýkrát rozvíjať v 17. storočí po znížení daňového zaťaženia (kráľom Christianom IV.) na podporu jeho osídlenia, rozvoja obchodu a lodiarstva.

V 20. storočí získalo Dánsko medzinárodné uznanie za súčasný dizajn. Nábytok pod značkou Arne Jakobsen vypĺňa interiér štýlových barov a kaviarní po celom svete. Architektonické dedičstvo po Christianovi IV. je dopĺňané modernými budovami, vrátane Royal Library, ktorá je známa i pod názvom „Čierny diamant“, a novou Operou, ktorá bola otvorená v januári 2005.