Kodaň - Doprava z/na letisko

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Copenhagen Airport

Letisko sa nachádza vo vzdialenosti 8km juhovýchodne od Kodane.

Medzi terminálmi premáva autobus.

Z Kodane sa na letisko prepravíte po diaľnici E20. Pobrežná cesta Kystvejen vedie okolo letiska, spája Oeresund s Dragor. Oeresundský most spája Švédsko a Dánsko.

Prenájom automobilu

Na letisku majú zastúpenie nasledovné spoločnosti: Avis, Budget, Europcar a Hertz, ktoré majú svoje úrady v Termináloch 1 a 3.

Verejná dopravaŽeleznica

Z hlavnej stanice vedú na letisko priame spoje vysokorýchlostných vlakov (cestovný čas: 12 minút), smerujú taktiež do iných destinácii v Dánsku a Švédsku. Vlakové nádražie je situované v Terminály 3.

CestaTaxík

Taxíky sú k dispozícii pred príjazdovou halou Terminálov 1 a 3.

Autobus

Z letiska jazdia do mestského centra nasledovné autobusové spoje: č. 30, 250S a 500S. Nočný spoj č. 96N spája Terminal 3 s Radhuspladsen, č. 888 s Arhus.

Parkovanie

Letisko zahŕňa 6 800 parkovacích miest na krátkodobé, strednodobé a dlhodobé parkovanie. P1 je ekonomickou alternatívou pre pasažierov, ktorí používajú Terminal 2 alebo 3, pričom z P2 je dobrý prístup k Terminálu 1, P4 je viacposchodové parkovisko slúžiace Terminálu 2, a P6, P7 a P8 sa nachádzajú v blízkosti Terminálu 3.

P10 je lokalizované vo väčšej vzdialenosti od terminálov, preto je i lacnejšie. Parkovanie do 15 minút na všetkých parkoviskách je bez poplatku.

Informačné tabule sa nachádzajú v príjazdovej a tranzitnej hale terminálov 2 a 3, turistické centrum je v Terminály 3.