Kaštieľ Koplotovce - Úvod/Mapa

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut


 Kaštieľ Koplotovce je pôvodne renesančná pevnosť, z ktorej sa zachovalo opevnenie južnej strany s kamenným portálom a dvomi nárožnými okrúhlymi baštami. Budova bola v 2. pol. 18. storočia prebudovaná na kaštieľ v klasicistickom slohu. 


Kaštieľ sa nachádza v malej dedinke Koplotovce neďaleko Hlohovca, na západnom Slovensku. V nádvorí pevnosti sú situované dve budovy, z ktorých jedna má staršie jadro. Jednopodlažná budova s pôdorysom v tvare „L” má na nádvorných fasádach otvorené stĺporadie z oblých murovaných stĺpov. Druhá prízemná budova kaštieľu v Koplotovciach je staršia. Nachádza sa na nádvorí a  pôvodne je stavaná na pôdoryse písmena „U”. Prístavbou však dostala tvar obdĺžnikovej klasicistickej stavby, ktorej jedna strana má rad predstavaných toskánskych stĺpov. 


V miestnostiach sú prevažne rovné stropy, v jednej sa však zachovala krížová hrebienková klenba. V súčasnosti kaštieľ  v Koplotovciach poskytuje privátne ubytovanie v dvoch štýlovo zariadených apartmánoch. Okolie Koplotoviec je totiž ideálnym miestom pre pokojnú dovolenku.

V regióne sa oplatí vidieť

Na okolí doporučujeme navštíviť

Stručné predstavenie kúpeľov, ich prírodné liečivé zdroje, indikované choroby a používané metódy liečby.
Téma: Kúpele
Východiská: Piešťany
Bohatá kvapľová výzdoba v niekoľkých poschodiach s výškovým rozdielom 112 m, pagodovité stalagmity, jazierka a nástenné vodopády. Prevádzkový okruh meria 1135 m.
Téma: Jaskyňa
Na severovýchodnom Slovensku, v najsevernejšej časti Šariša, na južnom úbočí predhoria Východných Beskýd ležia na konci krátkeho údolia v nadmorskej výške 325 m kúpele, ktorých sláva sa kedysi šírila v kruhoch niekdajšej uhorskej a poľskej šľachty. Poloha blízko historického stredovekého mesta Bardejov dala kúpeľom ich pomenovanie - Bardejovské Kúpele.
Téma: Kúpele
Východiská: Bardejov