Johannesburg - Pamiatky a múzeá

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Johannesburgu je nemožné priradiť nejaký dominantný prívlastok ako iným juhoafrickým mestám. Kapské mesto sa asociuje so slávnou Stolovou horou, Durban s dramatickým morským pobrežím, nad ktorým sa týčia nádherné hotely.

Na prvotný prieskum mesta poslúži približne 30 minútová jazda z letiska, odkiaľ vedie šesť prúdová diaľnica (R24 a N12) vinúca sa cez high-tech priemyselné a obchodné dištrikty, pokračuje cez listnaté predmestie, vedie pomedzi Eastgate Shopping Centre a Bruma Lake Market World a nakoniec pretína Hillbrow, ktorý obýva 42 národností z celej Afriky.

I keď sa Johannesburg považuje za nebezpečné mesto, nachádzajú sa tu i oblasti relatívne bezpečné a priateľské voči turistom. Návštevník by mal spoznať rôznorodý charakter mesta.

Z turistického hľadiska sú zaujímavé štvrte Soweto, návštevu ktorej odporúčame len v rámci organizovaného výletu, grandiózna Gold Reef City Theme Park and Casino, príjemná Melville Village, pokojná Johannesburská zoologická záhrada, Military History Museum, a nezvyčajný Newtown Cultural Precinct.

Carlton Panorama je vysoký 202m, ponúka výborný výhľad na celý Johannesburg.

Northcliff Ridge je najvyšším prírodným bodom mesta.

Gold Reef City je zrekonštruované zlatokopecké mesto s hotelmi, barmi, obchodmi a divadlami.

V umeleckej galérii Johannesburg Art Gallery nájdete vystavené anglické, holandské, francúzske a juhoafrické umelecké predmety.

V ornitologickom parku Florence-Bloom a Melrose môžete pozorovať množstvo druhov vtákov. Okrem toho sa v Johannesburgu nachádza Zoo a botanická záhrada s exotickými stromami a vyše 4 000 druhmi ruží.

Múzeum Adler obsahuje africké herbárium.

Múzeum Africana ukrýva veľkú etnografickú zbierku.

Múzeum Bensusan ponúka zbierku starej fotografickej výstroje.

V múzeu Bernberg je vystavené dobové oblečenie z 18. a 19. storočia.

Židovské múzeum ponúka pohľad do histórie židovstva v Južnej Afrike.