Havana - Zábava a nočný život

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Kubánci vedia ako sa zabávať a každá ulica sa môže okamžite zmeniť na živý koncert. Nočný život začína okolo 22:00, keďže v krajine nie sú zákonom stanovené časy na prevádzku klubov a barov, prevažne sa zatvárajú po odchode posledného zákazníka (02:00 – 03:00).

Do väčšiny klubov je zakázaný vstup v džínsoch, tielku alebo v krátkych nohaviciach a v mnohých z nich sa neplatí vstupný poplatok.

Bar
Návštevníkom Havany odporúčame navštíviť aspoň nasledovné dva slávne bary – La Bodeguita del Medio a La Floridita.

La Bodeguita del Medio, Calle Empedrado 207, leží v Starej Havane, vyhľadávali ho slávne osobnosti v 50-tych rokoch 20. storočia, akými boli napr. Ernest Hemingway a Errol Flynn. Steny baru sú vyzdobené ich fotografiami. Žiadny návštevník by nemal odísť z tohto baru bez ochutnania legendárneho nápoja mojito (koktail z rumu a mäty).

La Floridita, Calle Obispo 557, je ďalší obľúbený Hemingwayov bar, v ktorom ochutnával daiquiri. Ak si želáte lacnejšiu verziu koktailu, skúste BarMontserrate, ktorý je situovaný medzi ulicou Avenida de Belgica a Calle Obrapia. Často v ňom hrajú kubánske skupiny.

Gato Tuerto, Calle O entre 17 y 19, štvrť Vedado, je nový bohémsky bar s reštauráciou, v ktorom sa hrá tzv. feeling-music.

Kasíno
Prevádzka kasín je na Kube zakázaná.

Klub
Mladí Kubánci sú i napriek hospodárskej blokáde znalí najnovších trendov na hudobnej scéne.

Piano Bar Maragato sa nachádza v hotely Florida, Calle Obispo y Cuba. Návštevníkom poskytuje kvalitnú hudbu a chutné koktaily. Poniže Národného divadla (Teatro Nacional), Calle Paseo a Calle 39, leží Café Cantante Mi Habana, ktorý vyhľadávajú priaznivci disco hudby a salsy.

Klub Habana Cafe je situovaný v hoteli Melia Cohiba, Paseo, medzi Calles 1 a 3 a poskytuje nádherný výhľad na kubánsku metropolu.

Živá hudba
Ak je turista milovníkom “retro” hudby 50-tych rokov 20. stor., odporúčame návštevu slávneho zábavného podniku Tropicana, 4504 Calle 72, v štvrti Marianao, ktorý určite nesklame. Lístky nie sú lacné, ich cena je priemerne 75CUC, závisí od miesta na sedenie. Vhodné je si ich rezervovať v hoteloch, pretože v cene vám zabezpečia prepravu k podniku a späť.

Cabaret Parisien, Hotel Nacional, Calle O y 21, štvrť Vedado, je podobný podnik ako Tropicana, len o veľa lacnejší.

Najlepšie kubánske skupiny hrajú salsu v Casa de la Música de Centro Habana, Calle Galiano entre Calle Neptuno y Concordia a v Casa de la Música de Playa, Calle 20 esquina 15 Miramar.

Jazz Club La Zorra y el Cuervo, Calle 23, ktorý sa nachádza medzi Calle N a Calle O, štvrť Vedado, a Jazz Caffé, 1ra y Malecón, sú vynikajúce podniky, kde vystupujú svetoví džezoví hráči.

Bar Monserrate, Calle Monserrate y Obrapía, Habana Vieja, je vhodným miestom na oddych pri prieskume starobylých uličiek Starej Havany. Podávajú sa tu chutné drinky a koktaily za sprievodu príjemnej živej muziky.