Havana - Nakupovanie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Okrem cigár a originálneho kubánskeho rumu nie je Kuba vhodným miestom na nákupy (Rodina Bacardi, ktorá sa venuje pestovaniu tabaku, pochádza z Kuby). Všetky turistické hotely vlastnia obchod so suvenírmi, v ktorých sa predáva tovar za konvertibilné Pesos (CUC). Ďalšie sa rozrástli v ostatných rokoch v Starej Havane. Platí sa v nich taktiež konvertibilným Pesosom (CUC) a kreditnými kartami, okrem American Express a American cards.

Hypermarkety už dorazili aj do Havany. Tiendas Carlos Tercero, Avenida Salvador Allende, je dobre zásobovaný odevmi, topánkami a ďalšími produktmi každodennej potreby. Módne odevy sa predvádzajú v La Maison, Calle 7ma y 16, štvrť Miramar, predáva sa tu i kozmetika a bižutéria.

Kuba bude takmer navždy asociovaná s kvalitnými cigarami, ktoré sa dlhodobo považujú za najlepšie na svete. Sú značne drahé, lacnejšie sa dajú kúpiť práve na Kube – v Casa del Tabaco, Calle Oficios 53, alebo v továrni Real Fabrica de Tabacos Partagas, Calle Industria 520.

Kubánsky rum a káva sú taktiež kvalitným vývozným artiklom. Spomienky na rytmy ostrova slobody si turisti môžu oživiť zakúpením CD vo všetkých turistických obchodoch.

Medzi ďalšie vyhľadávané kubánske suveníry sa radia hudobné nástroje, tradičné bábiky, tričká s portrétom revolucionára Che Guevaru. Kubánci pri výrobe bižutérie používajú i prvky z chránených morských živočíchov, preto neodporúčame kupovať šperky napr. z čiernych korálov, pretože sú chránené a ich vývoz je ilegálny.

Hlavné trhoviská sa nachádzajú v blízkosti námestia Plaza de Armas, ktoré sú otvorené Str-So 10:00 – 18:00, a Malecon situovanom neďaleko Rivera Hotel (otvorený Ne-Ut 10:00 – 18:00). Obchody by mali byť otvorené 10:00-18:00, v Ne 10:00 – 13:00, i keď čas prevádzky nie je vždy pravidlom.