Györ - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
V meste sa nachádza viacero inštitúcii, ktoré skrátia voľné chvíle. Známe Györské divadlo sa nachádza na Czuczor Gergely u. 7. Jedná sa o jedno z najvýznamnejších a najuznávanejších divadiel v celom Maďarsku. Okrem divadla je možné navštíviť aj miestny balet.


Skoro na každom rohu ulíc starého mesta je možné naraziť na malé kaviarničky či príjemné reštaurácie s terasami. Tie ponúkajú typické maďarské jedlá a vína. Obľúbenou zástavkou sú aj útulné vinárne.


Zábavu zabezpečuje viacero barov, hudobných barov, diskoték či obľúbený bowlingový klub.


Snáď každý turista by sa mal zastaviť v Zoologickej záhrade Jánosa Xantusa. Záhrada predstavuje viac ako 500 jedincov z viac ako 100 živočíšnych druhov. Atraktívna je predovšetkým sekcia afrických cicavcov ako napr. tigre, levy,... Otváraciu dobu a cenu vstupného je možné zistiť na webovej stránke zoo: www.zoogyor.com


Výborné možnosti pre oddych, rekreáciu a zábavu ponúkajú novovybudované kúpele Rába Quelle, ktoré sa nachádzajú medzi Mosonským Dunajom a riekou Rába. Termálne kúpalisko tu bolo postavené už v roku 1931, podľa plánov architekta Alfréda Hajósa. Termálna voda vyviera z hĺbky až 2000 metrov a jej teplota je 67ºC. Liečivá voda sa využíva na liečenie kostí, artrózy a kĺbov. Nové kúpeľné stredisko bolo otvorené v roku 2004 a ročne ho navštívi niekoľko tisíc turistov (www.gyortermal.hu )


Gyõr ponúka výborné možnosti pre šport. Je možné tu požičať si kajaky, člny, je možné absolvovať kurzy potápania,... Dobré podmienky poskytuje aj pre rybárčenie. Turisti môžu absolvovať príjemné vyhliadkové plavby loďou. Ďalšou atrakciou je let v balóne.