Guinea - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

V roku 1958, keď Guinea získala nezávislosť od Francúzska, novo - zvolená socialistická vláda „zavrela“ hranice a na celé desaťročia izolovala krajinu od okolitého sveta. Po smrti diktátora Sekou Tourého (1984) Guinea opatrne a pomaly pootvorila pomyselné dvere prvým cestovateľom. I napriek tomu je dnes pomerne zložité získať turistické víza, a tak Guinea patrí medzi najmenej navštevované africké krajiny.

Hlavným turistickým lákadlom Guinei je takmer nedotknutá krajina, ktorá prekypuje rôznorodosťami prechodov od vysokých pohorí k rozľahlým planinám, od vyprahnutých saván k zeleným lesom až k trom majestátnym riekam západnej Afriky – Gambia, Senegal a Niger, ktoré sa rodia na jej území.

Hlavné mesto Conakry leží na ostrove Tumbo a s pevninou ho spája 300 metrov dlhé mólo. Mesto je ukryté v príjemnom tieni mangrovových a kokosových paliem. Miestna katedrála, vybudovaná v roku 1930, stojí za návštevu podobne ako Národné múzeum či Kakimbonské jaskyne, ktoré sú zdrojom mnohých guinejských legiend.

Vyhľadávané pláže nájdete na okolitých ostrovoch Île de Roume, Île de Kassa a Îles de Los.

Približne 150 km od Conkary sa rozkladá nádherné údolie le Voile de la Mariée, uhniezdené pod 70 metrov vysokou skalou, z ktorej sa valí rieka Sabende. Kinkonské vodopády v Pite predstavujú 150 m vodných kaskád.

Vysočiny Fouta Djalon sú známe ako krajina riek, ovocia, viery a slobody. Ich prekrásne úrodné údolia sú obývané prevažne moslimskými pastiermi a farmármi.

Vo východnom regióne Guinei leží mnoho historických miest, ktoré sú pripomienkou stredovekých kráľovstiev tohto územia. Pozdĺž lokality Nimba, ktorá sa tiahne až k Pobrežiu Slonoviny, nájdete mnoho tradičných afrických osád.

Na juhu, v oblasti Guinée Forestičre, sa rozprestiera kopcovitý terén dažďových lesov – domova starých guinejských kmeňov.

V Guinei nenájdete národné parky, ale život v divočine môžete pozorovať na severovýchodných savanách medzi riekou Tinkisso a hranicami s Mali, na úpätiach vysočín Fouta Djalon a na juhovýchode krajiny.