Gabon - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Peniaze

Mena

CFA (Communauté Financiaire Africaine) Frank (XAF alebo CFAfr) = 100 centimov. Bankovky sú v hodnotách 10 000, 5 000, 2 000, 1 000 a 500 a mince sú v hodnotách

500, 100, 50, 25, 10, 5 a 1 XAF.
Platobné karty

Platba kartou sa dá uskutočniť len zriedkakedy a preto je dobré, overiť si možnosti a podmienky bezhotovostnej platby v Gabone u vašej bankovej spoločnosti.

Otváracie hodiny bánk

Pondelok až piatok od 7:30 do 11:30 a od 14:30 do 16:30.

Jedlo a nápoje

Gabonská kuchyňa je rázovitá a veľmi chutná, ale nie vždy ľahko dostupná, pretože mnohé miestne reštaurácie uprednostňujú senegalské či kamerunské pokrmy.

Miestne špeciality:
Nyembwé.
Maniokové listy.

Bouillon de poisson (dusená ryba).

Nočný život

V Liberville nájdete niekoľko nočných klubov a barov, ktoré poskytujú i občerstvenie, a keďže sú zamerané prevažne na zahraničnú klientelu, noc strávená v podobnom podniku, by vás mohla vyjsť pomerne draho. Zaujímavejšie, čo do pravej gabonskej atmosféry a rozhodne lacnejšie sú africké štvrte hlavného mesta. Niektoré väčšie hotely disponujú i casínami.

Nakupovanie

V uliciach hlavného mesta nájdete dve rušné trhoviská – Nkembo a Mon- Bouet. Kamenné a drevené rezbárske výrobky sú najvyhľadávanejšími suvenírmi v Gabone. Mnohé i né remeselné výrobky sa dovážajú z okolitých remeselných osád. Zaujímavejšie je však vydať za nákupmi i mimo mestských brán a objaviť skutočne jedinečné remeselné zručnosti domorodcov.

Kalendár podujatí

Štátne sviatky

1. január, 12. marec (Deň obnovenia), apríl (pohyblivé veľkonočné sviatky), 1. a 6. máj, máj - jún (pohyblivý svätodušný pondelok), 15. a 17. august, 22.-24. september, 1. november, 25. a 31. december.


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...