Frankfurt nad Mohanom - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Pešie výlety
Tourismus+Congress GmbH Frankfurt am Main organizuje pešie výlety po meste. “Historický výlet Frankfurtom” zahŕňa anglicky hovoriaceho sprievodcu, trvá 2 hod., je zameraný na frankfurtský Römerberg. Miesto stretnutia sa dohodne vopred so sprievodcom, max. Počet ľudí v skupine je 30.

Autobusové zájazdy
Tourismus+Congress GmbH Frankfurt am Main taktiež organizuje denne autobusové zájazdy v zime (november-marec) a dvakrát denne v lete (apríl-október). Viac informácií získate na turistickom informačnom úrade, ktorý sídli na Römerberg 27. Tu je tiež štartovací bod výletu, zájazd trvá približne 3 hodiny, v ktorom je zahrnutá i prechádzka po starom meste a návšteva buď Historického múzea alebo Goetheho domu. V lete je v rámci zájazdu zahrnutá i vyhliadková veža Main Tower. Minimálny počet osôb pre uskutočnenie výletu je 3.

Električka
Električky známe pod názvomEbbelwei Express je možné prenajať na súkromné zájazdy po metropole. Odchod je z mestského centra Sachsenhausen. Minimálny prenájom električky je limitovaný na 2 hodiny. Je možné dohodnúť i anglicky hovoriaceho sprievodcu. V cene výletu je zahrnuté občerstvenie a hudba.

Výlet loďou
Odchod lodí pri okružných plavbách je najmä z Eiserner Steg, Untermainkai. Lode vykonávajú plavby niekoľko krát denne. Organizujú ich Frankfurter Personenschiffahrt a Köln-Düsseldorfer Rheinschiffahrt.

Prenájom bicyklov
Výlety na bicykloch sú organizované ADFC Frankfurt.