Džibutsko - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Djibouti - Džibuti

Hlavné mesto Džibutska so živým arabským charakterom bolo založené na sklonku 19. storočia. K najzaujímavejším atrakciám Djibouti sa radia rušné centrálne trhovisko (Le Marché Central), hlavná mešita, Tropické akvárium s podmorským životom Červeného mora, Prezidentský palác a mnohé lokálne reštaurácie.

Neďaleko sa nachádzajú rozľahlé pláže pri Dorale (11 km) a Kore Ambade (14 km).

Džibutsko je súčasťou geologickej oblasti, známej ako Afarský trojuholník, jedného z najhorúcejších a najopustenejších regiónov sveta. Táto nehostinná púšť, obklopená spiacimi vulkánmi a lávovými poľami, sa tiahne až k Etiópskemu masívu.

Jazero Asal (100 km juhozápadne od hlavného mesta) leží v hĺbke 150 metrov pod úrovňou mora a radí sa k jedným z najnižšie položených povrchov na našej planéte.

Iné miesta

Na železničnej trati spájajúcej Djibouti s Addis Abebou (Etiópia) sa vám naskytne jedinečný pohľad na dve nádherné, púštne planiny – Petit Bara a Grand Bara. Jednou z hlavných zástaviek na tejto trase je i mesto Ale-Sabeh, ktoré láka návštevníkov najmä svojim známym trhom.

Na hraniciach s Etiópiou sa rozkladá jazero Abblé, domov tisícok plameniakov a pelikánov je však dostupný iba na vozidle s náhonom na všetky štyri kolesá.

Tadjoura, najstaršie mesto Džibutska vládne siedmimi mešitami a v jeho provincii sa rozkladá i Národný park Goda Mountains.


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...