Dubrovník - Zábava a nočný život

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Dubrovník je osvetovým strediskom, pre kultúrne založených dovolenkárov je určený - symfonický orchester, divadlo, múzea, galérie. Je tu niekoľko univerzít a vedeckých ústavov. Obľúbená je návšteva divadla Divadlo Marina Držiće. Najväčším kultúrnym sviatkom mesta sú Dubrovnícke letné hry, na ktorých sa zúčastňujú najlepšie divadelné súbory a hudobné telesá z Chorvátska a celej Európy. Ďalší významný deň je Deň Dubrovníka či Sviatok sv. Blažeja.


Dubrovník ponúka výborné podmienky pre viacero športových aktivít. Pre aktívnejších turistov sú tu potápačské kluby, tenisové ihriská, možnosť prenájmu jácht a motorových člnov. Nad Dubrovníkom sa uskutočňujú i vyhliadkové lety.


Väčšina veľkých hotelov v Dubrovníku má svoje malé pláže. Dovolenkárom zabezpečuje pekné kúpanie Dubrovnícka mestská pláž, upravené kúpalisko Banje s hrubým pieskom a drobnejšími oblázkami. Leží blízko brány Ploče, odkiaľ je nádherný výhľad na staré mesto. Pláže sú kamenisté až štrkové. Hotely vyššej kategórie (Villa Dubrovnik, Excelsior, Grand Villa, Argentina) majú vlastné pláže. Podobne hotely na polostrove Lapad (Adriatic, Vis, Splendid, Libertas a Bellevue) disponujú súkromnými plážami.


V zátoke Sumartin je hlavné mestské kúpalisko s hrubým pieskom a okolitou vegetáciou. Oblázková pláž Copacabana s bohatou výbavou patrí hotelovému komplexu Babin Kuk.


Pri skalnatom polostrove Danče je možné sa okúpať v otvorenom mori. V blízkosti kláštora Sveti Jakov od Višnjice sa nachádza oblázková pláž s rovnakým menom. Ppláže v Dubrovníku nesú aj prestížne ocenenie Modrej vlajky sa čistotu a vysokú úroveň služieb.


Večer je možné posedieť si v početných kaviarničkách, vinárňach, prípadne si zájsť na diskotéku. Tanečné terasy sa nachádzajú skoro v každom menšom bare. Najväčšia koncentrácia barov a reštaurácii je na polostrove Lapad. V starom meste sa nachádza aj nespočetné množstvo tzv. konob. Jedná sa o malé vinárničky a reštaurácie.