Dominikánska Rep. - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Turistické oblasti a výlety
Staré mestské centrum v Santo Domingo bolo v záujme zachovania šarmu koloniálnych stavieb starostlivo zreštaurované. Santo Domingo bolo prvým hlavným mestom španielskej Ameriky. Prvými, Španielmi v novom svete postavenými budovami boli Univerzita, katedrála (Catedral Basílica Menor de Santa María) a nemocnica. Na námestí
Plaza de la Cultura sa nachádza mnoho múzeí ako sú Galería de Arte Moderno, Museo del Hombre Dominicano a budova Národného Divadla. Niekoľko kilometrov mimo mesta sa nachádza veľmi pôsobivý komplex kvapľových jaskýň Los Tres Ojos de Agua (tri vodné oči).

Asi jednu hodinu jazdy autobusom od hlavného mesta sa nachádza La Romana. Na území hotelového komplexu Casa de Campo, ktorý zaberá 2800 ha, sa nachádza zreštaurovaná dedina z 15. storočia, ktorá je dnes umeleckou kolónou. Veľké podujatia a kultúrne vystúpenia sa konajú vo veľkom amfiteátri pre 5000 divákov.

Na severe sa nachádza jantárové pobrežie, odkiaľ pochádzajú niektoré z najkrajších jantárov na svete. Tie najneobyčajnejšie kúsky si môžete pozrieť v Múzeu Jantárov.

V blízkosti Puerto Plata (strieborný prístav) sa nachádzajú neskutočne pekné pláže. 3 km od mesta sa nachádza turistické centrum Playa Dorada s rekreačnou dedinou Jack Tar.

Ku 760m vysokému vrchu Mount Isabel de Torres vedie lanovka. Výstup na vrchol je odmenený nádherným výhľadom na Atlantik a Puerto Plata.

Asi dve hodiny cesty na sever od Puerto Plata leží polostrov Samaná. Ponúka prekrásne pláže s priezračnou vodou a záhadné jaskyne.

Ďalšie turistické oblasti: Bahia Beach Resort, Cayo Levantado, El Portillo a Bavaro Beach.

Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...