Čad - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Národný park Zakouma

Zakouma sa rozkladá na rozľahlej planine, ktorou preteká rieka Bahr Salamat s prítokmi, spoločne sa tiahnucimi so severu na juh. Čadská vláda v spolupráci s Európskou úniou prestavala a opäť naplnila rezerváciu, potom ako bola zničená občianskou vojnou. Dnes môžu návštevníci znovu obdivovať početné stáda slonov, žiráf a levov.

Jazero Čad

Jazero bolo v minulosti centrom afrického obchodu so soľou, ale na koľko dnes dochádza k postupnému vysúšaniu, miestni obyvatelia pomaly opúšťajú jeho brehy. Za najvhodnejšie obdobie na výlet k jazeru sa pokladajú mesiace august až december, kedy je pravdepodobnosť uvidieť krokodíla či hrocha najvyššia.

Sarh

Zhruba 550 km južne od hlavného mesta Čadu N’Djamena leží Sarh – druhé najväčšie mestské zoskupenie v krajine. Živé mesto si vybudovalo reputáciu regiónu bohatého na cukrovú trstinu a bavlnu. Nájdete tu malé Národné múzeum a Umelecké centrum, kde si môžete zakúpiť tradičné rezbárske výrobky, maľby a výšivky.

Moundou

Tretie väčšie mesto Moundou je súčasťou na ropu bohatej Dobskej panvy a tiež sídlom pivovaru Gala, v ktorého útrobách sa pripravuje jedno z najlepších pív v Afrike.

Abéché

Mesto, ktoré si zachovalo svoj orientálny nádych, leží takmer 900 km od kapitoly, uprostred nehostinnej púšte. Dávnu sultánsku dynastiu Ouadaď pripomínajú okúzľujúce mešity, úzke uličky a staré trhoviská.

Pohorie Tibesti

Spleť nádherných skál a priepastí je pre cestovateľov uzavretá. Hovorí sa o ňom ako o domove kmeňa Triubou, najrýchlejších, závodných tiav a jeho moslimský obyvatelia sú prirovnávaní k vzdialeným príbuznými Tuaregov zo Západnej Sahary. Najvyšší vrch Emi Koussi dosahuje výšku 3 414 m.


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...