Burkina Faso - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Časový posun

Burkina Faso je o jednu hodinu pozadu voči štandardnému stredoeurópskemu času.

Peniaze

Mena

CFA (Communauté Financiaire Africaine) Frank (XOF) = 100 centimov. Bankovky sú v hodnotách 10,000, 5000, 2500, 1000 a 500 XOF a mince sú v hodnotách 250, 100, 50, 25, 10, 5 a 1 XOF.

Platobné karty

Platba kartou je v Burkine Faso značne limitovaná, a preto je dobré, overiť si možnosti a podmienky bezhotovostnej platby v krajine u vašej bankovej spoločnosti.

Otváracie hodiny bánk

Pondelok až štvrtok od 7:30 do 11:30 a od 15:00 do 16:00, v piatok od 7:30 do 11:30 a od 15:30 do 17:00.

Jedlo a nápoje

Ak nepočítame hotely v Burkine Faso sa nájde iba zopár reštaurácií v hlavnom meste a Bobo Dioulasso. Základ kuchyne v Burkine tvoria proso, ryža, kukurica, orechy, sladké a obyčajné zemiaky.

Miestne špeciality:
Ryža s rôznorodými omáčkami.
Hovädzina s baklažánom.

Miestna zelenina a jahody sú sezónnym kuchynským artiklom.

Brochettes (mäso grilované na ihle).

Kura na desiatky spôsobov.
Miestne nápoje:
Dobrou voľbou je lokálne, pomerne lacné pivo.

Nočný život

Počet nočných podnikov zaznamenáva postupný nárast v Ouagadougou a Bobo Dioulasso. Nočné kluby a kiná v hlavnom meste sú klimatizované alebo otvorené. Bobo Dioulasso disponuje ulicou plnou kaviarní, reštaurácií a klimatizovaných barov (Wasa Club, Les Bambous).

Nakupovanie

Veľké trhoviská nájdete v mestách Bobo Dioulasso, Dori, Gorom-Gorom, Oahigouya a Ouagadougou. Tradičný sortiment tvoria drevené sošky, látky, masky, šperky, ručne tkané obrusy, kožené oblečenie a remeselné výrobky ako napr. popolníky, šachovnice a pod.

Kalendár podujatí

Štátne sviatky

1. január (pohyblivé moslimské sviatky), 8. marec, apríl (pohyblivé moslimské a veľkonočné sviatky), 1.máj, 4. (Deň revolúcie) a 5. (Deň vyhlásenia nezávislosti) august, 15. október, 22.-24. október (koniec Ramadánu), 1. november, 11. (Deň proklamácie republiky), 25. a 31.december.


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...