Bolívia - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

La Paz

Mesto leží v nadmorskej výške 3632 m a je najvyššie položeným sídlom vlády na svete. V pozadí sa čnie silueta impozantnej 6402 m vysokej hory Monte Illimani. V meste sa nachádza mnoho múzeí, pozoruhodná katedrála a baroková bazilika Menor de San Francisco. Zaujímavá je taktiež prechádzka po mestskom bulvári Avenida 16 de Julio. Obľúbenými výletnými cieľmi sú jazero Titicaca, údolia Yangasu, lyžiarske stredisko Chacaltaya a fascinujúce skalné formácie v Mesačnom údolí (Valle de la Luna). V blízkosti jazera Titicaca sa nachádza Tiahuanaco, najdôležitejšie archeologické mesto v Bolívii.

Cochabamba

leží vo výške 2558 m nad morom. Cochabamba je taktiež nazývané "mesto záhrad" a je náležito hrdé na svoju kultúru a folklór.

Okrem iného sa tu nachádza Archeologické múzeum, v ktorom je vystavená zaujímavá zbierka starého indiánskeho písma.

Departamento Santa Cruz

je známe svojim nerastným bohatstvom. Rovnomenné mesto zažíva v poslednej dobe prudký stavebný rozvoj, no aj napriek tomu ostalo zachovaných mnoho historických budov z čias kolonizácie. Aj tu si obyvatelia zachovali pôvodné tradície.

Potos
Cisárske mesto Potosí leží pri úpätí slávnej Monte Cerro Rico. Obrovský výskyt nerastov (predovšetkým striebra) pomohol mestu k bohatstvu. Počet indiánov, ktorí v koloniálnych časoch zomreli ako otroci v baniach, je obrovský. Mnohé bane sú ešte využívané a je možné do nich nazrieť.

V časoch kolonializácie bolo Potosí najdôležitejším a najľudnatejším mestom celého kontinentu. Dnes patrí k najdôležitejším historickým mestám v Južnej Amerika. Stará mincovňa je len jednou z mnohých historických zaujímavostí mesta.

Oruro
Oruro je banícke mesto s mnohými svedectvami z čias kolonializácie. Počas karnevalu sa tu môžete stať svedkom najpôsobivejších, náboženských a folklórnych predstavení v Južnej Amerike (febr/marec).

Sucre

sa nachádza v Departamento Chuquisaca a hralo dôležitú úlohu v boji za nezávislosť. Mesto ponúka okrem pôsobivých kostolov a pekných budov aj početné múzeá, knižnice a historické archívy ako sú Katedrálne múzeum, Národná knižnica, Koloniálne múzeum, Národopisné múzeum a Prírodovedecké múzeum.

Tarija

Mesto Tarija leží v nadmorskej výške 1957 m. Je to veľmi milé mesto s príjemnou klímou, kvetmi a dobrým miestnym vínom.

Departamentos Beni a Pando

Tieto regióny sa nachádzajú v strede bolívijskej džungle. "Zlaté" Pantini mnohé splavné rieky a je ideálnym miestom pre výlety, turistiku a rybolov. Najväčšími mestami v tomto regióne sú Trinidad a Cobija. Organizované výlety do džungle so sprievodcom, vám umožnia poznať svet tropických rastlín a zvierat.

Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...