Berlín - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa
Potsdam
Výlet do Potsdamu sa radí medzi najlepšie exkurzie z Berlína. Návštevníci tu vyhľadávajú vynikajúcu hlavnú obchodnú ulicu, štvrťDutch Quarter, neďaleký palác a záhrady Sanssouci, Schloss Cecilienhof a Babelsberg Film Studios. Potsdam je situovaný približne 20km od Berlínskeho centra.

Doprava: S-Bahn S7 alebo vlak RE1, obidva majú odchod z Bahnhof Zoo.

Hausder Wannsee Konferenz
Wannsee Conference House je miestom, ktoré by Berlínčania radšej nevideli. Nachádza sa tu budova, v ktorej nacisti plánovali fyzickú likvidáciu miliónov židov. Otvorené: denne 10:00-18:00. Doprava: S-Bahn k Bahnhof Wannsee, potom bus 114.

2 dni

Spreewald
Juhovýchodne od Berlína je situovaná prírodná rezervácia Spreewald. Má približne 48000 hektárov lesa a vodných labyrintov. Tečie ňou rieka Spree.


Návštevníci si rezerváciu môžu prehliadať peši, na bicykli alebo na člne. Najvhodnejším miestom na začiatok výletu je veľký prístav Lübben alebo Burgu. Spreewald za nachádza vo vzdialenosti 110km od Berlína.

Doprava: vlak denne z Königs Wusterhausen, juhovýchodný Berlín (čas prepravy - 40 minút), z Bahnhof Zoo odchod každé 2h (čas prepravy - 1h 30 minút), z Ostbahnhof (čas prepravy - 1h).