Benin - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Peniaze

Mena

CFA (Communauté Financiaire Africaine) Frank (XOF) = 100 centimov. Bankovky sú v hodnotách 10 000, 5 000, 2 000 a 1 000 XOF a mince sú hodnotách 200, 100, 50, 25, 10, 5 a 1 XOF.

Platobné karty

Použitie platobných kariet je v Benine značne obmedzané, a preto je dobré, overiť si podmienky a možnosti bezhotovostnej platby v krajine u vašej bankovej spoločnosti.

Otváracie hodiny bánk

Pondelok až piatok od 8:00 do 11:00 a od 15:00 do 17:00. Niektoré banky majú otvorené i v sobotu.

Jedlo a nápoje

V Cotonou sa nachádza bohatý výber reštaurácií, servírujúcich francúzsku ale i tradičnú africkú kuchyňu, ktorej základ v Benine tvoria prevažne morské plody.

Nočný život

Niekoľko nočných klubov nájdete v Cotonou, ale na iných miestach krajiny sa večerný život obmedzuje na obdobie festivalov.

Nakupovanie

Trhovisko Dan Topka, ktoré hraničí s lagúnou Cotonou, je zaplavené remeselnými výrobkami, tradičnou medicínou a starožitnosťami. Medzi typické suveníry sa radia rituálne masky, gobelíny, drevené sochy a keramika.

Kalendár podujatí

1. a 10. (Deň tradícií) január, marec – apríl (pohyblivé Veľkonočné sviatky a sviatok Narodenia proroka), 1.máj, máj – jún (pohyblivý Svätodušný pondelok), 1. august (Deň vyhlásenia nezávislosti), 26. október (Deň ozbrojených vojsk), 25. a 31. december.


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...