Barbados - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Východná (atlantická) časť ostrova je menej rozvinutá a jej príroda je nádherne drsná. Západné (karibské) pobrežie je naopak posiate hotelmi, ale i napriek tomu si pláže a ich okolie ponechali panenský zjav. More okolo ostrova je kľudné a priezračné, čím sa dostávajú k slovu rôzne vodné športy. Vnútrozemie ma skvelé podmienky pre pešie túry a bicyklovanie.


 

Ostrov bol objavený Portugalcami v roku 1536, ale až do roku 1966 (Vyhlásenie nezávislosti) ostal kolóniou Veľkej Británie. Táto skutočnosť sa silne odráža v uliciach hlavného mesta Barbadosu – Bridgetown, kde je britský vplyv badateľný na mnohých replikách londýnskych monumentov ako napr. miniatúre Trafalgarského námestia so sochou admirála Nelsona. Bridgetown je kompaktný, a tak pri pohodových prechádzkach jeho bulvármi neprehliadnite miestne trhovisko, Katedrálu sv. Michala (1789), vládnu budovu, Barbadoské múzeum, Starú synagógu a iné pamätihodnosti.


 

Úžasný výhľad na východné pobrežie sa vám naskytne z Farského kostola sv. Jána. V predzáhrade kostola odpočíva Ferdinando Paleologus, pravdepodobný potomok kráľov Byzancie.


 

V Consettskom zálive stojí Codrington College (1745)-  jedna z najstarších teologických univerzít západnej hemisféry.


 

Mlyn Morgana Lewisa bol kompletne zrekonštruovaný a dnes je otvorený pre verejnosť, leží na východnom pobreží a je skvelým príkladom holandského veterného mlynu z čias cukrových plantáží.       


 

Cesta vinúca sa východným pobrežím je jednou z mnohých atrakcií Barbadosu, nakoľko ponúka úchvatné scenérie vĺn, narážajúcich na zradné útesy.


 

Andromédine záhrady sú parkom exotických rastlín, ktoré obrastajú terasovité lúky a spolu s roklinou Wellchman Hall tvoria nádherne živú atrakciu ostrova. 


 

Holetown bol prvým anglickým osídlením Barbadosu (1627) a mestečko i dnes disponuje fragmentmi z tohto obdobia. Základy Kostola sv. Jakuba sa tiež viažu k 17. storočiu a kostolný zvon je zdobený nápisom „Boh žehnaj kráľovi Williamovi, 1696“.


 

Harisonovu jaskyňu môžete preskúmať na špeciálnom vláčiku, ktorí unáša turistov na takmer dvojkilometrovú, podzemnú expedíciu. Jaskyňa je prehliadkou stalaktitov, stalagmitov a hlbokých smaragdových jazier, nad ktorými dominuje kryštálovo čistý vodopád. 


 

Kvetinový les vo svojich 50 akroch ukrýva takmer všetky rastliny kvitnúce na Barbadose a okrem toho ponúka výhľad na Atlantik, pohorie Chalky a najvyšší bod ostrova Mount Hillaby (340 m).


 

Platinové pobrežie je známe i ako milionársky rad. Región sa vyznačuje obzvlášť krásnymi plážami z bieleho piesku a priezračnými, tyrkysovými zátokami.


 

Opátstvo sv. Mikuláša - prekrásna plantážová usadlosť s perzskými klenbami a dobre udržiavanými záhradami.


 

Hrad Lorda Sama bol kedysi taktiež plantážovým domom, dnes tu sídli hotel plný dobového, mahagónového nábytku.


 

K iným zaujímavostiam ostrova patria Barbadoská prírodná rezervácia (mahagónové lesy) a stovky rumových barov.


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...