Bahamy - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Bahamy sa skladajú zo 700 ostrovov, z ktorých niektoré ešte nie sú prístupné pre turistov. Všetky ostrovy sú obklopené čistou vodou a nádhernými plážami. Niektoré ostrovy sú pomerne veľké, iné sú maličké a neobývané.

Nassau a Paradise Island

Nassau, hlavné mesto Bahám, leží na ostrove New Providence.

Na pestrom trhovisku Straw Market a v obchodoch na Bay Street nájdete pekné darčeky a suveníry. V mestskej knižnici sú okrem starých tlačív, fotografií a máp vystavené niektoré umelecké predmety indiánov Arakawov. Pekný presbiteriánsky kostol St. Andrew''s Presbyterian Church, krátko nazývaný The Kirk, bol postavený roku 1810.

Government House, v roku 1801 postavený neoklasicistický panský dom, je sídlom guvernéra. Pôvabnú West Hill Street lemujú malebné domy; v najelegantnejšom z nich je dnes jedna z najlepších reštaurácií na ostrove Gregcliff. Láskyplne zreštaurovaný Lex House je dnes jedným z najstarších stavebných diel na Bahamách (1793). Na West Bay Street sa nachádza v 18. storočí postavená pevnosť Fort Charlotte, z ktorej sa naskytuje nádherný výhľad na prístav. Okrem toho sa vám oplatí navštíviť Ardastra Gardens s tropickými rastlinami a ružovo zafarbenými plameniakmi. Kráľovské Schody (Queen''s Staircase) sú strmým do skaly vytesaným schodiskom, ktoré vedie ku Fort Fincastle (18.storočie) a k vodnej veži. Na vrchol 85 m vysokej vodnej veže turistov prepravuje výťah. Podvodné observatórium a morské múzeum Crystal Cay je vzdialené len niekoľko minút od centra Nassau. Návštevníci tu majú možnosť pozorovať exotický podvodný svet z bezprostrednej blízkosti. Mimoriadnou atrakciou je tu kŕmenie žralokov (denne o 14.30 Hod).

Grand Bahama Island

Do West End a mesta Freeport lietajú pravidelné letecké linky. Tento ostrov návštevníkom ponúka široké, biele pláže a dve kasína. O oddych a zmenu sa taktiež starajú výborné možnosti nákupov v International Basar a v Port Lucaya Marketplace. Rand Memorial Nature Centre prírodnom centre Rand Memorial Nature Centre sa nachádza výborná vlastivedná cestička a záhrada Garden of the Groves očaruje exotickými kvetmi, vodopádmi a vtáctvom.

Andros

je najväčší a najmenej poznaný ostrov z väčších ostrovov. Pred východným pobrežím sa nachádza najväčší koralový útes na svete, okrem Austrálie. Za týmto útesom klesá morské dno až do hĺbky 8 km. Rybárčenie je tu veľmi obľúbené.

Out Islands

ku ostrovom Out Islands patria všetky ostrovy okrem New Providence (s hlavným mestom Nassau) a Grand Bahama (Freeport). Neobyčajne pekné ako púder mäkké pláže a voda priezračná ako sklo sú charakteristické pre tieto od seba sa navzájom veľmi odlišujúce ostrovy.

Ostrovy Abaco

je do polmesiaca sformovaná reťaz ostrovov, nachádzajúca sa severne od ostrova New Providence. Obyvatelia týchto ostrovov sú šikovnými staviteľmi lodí a mnohé osady majú charakteristickú rybársku atmosféru. Medzi výletné ciele patria
Alton Lowe-Museum v New Plymouth, Elbow Cay, Green Turtle Cay a Marsh Harbour.

Eleuthera
tento ostrov je dlhý 177 km, ale na väčšine miest užší ako 3 km. Pre výlety odporúčame Ocean Hole, Glass Window Bridge, Harbour Island (s Dunmore Town,, jedným z najsrších starousadlostí na Bahamách), Spanish Wells na severnom pobreží ostrova, Preacher''s Cave a podvodné jaskyne v Hatchet Bay. Eleuthera má výborné podmienky na potápanie.

Ostrovy Exuma

tvoria 160 km dlhú reťaz ostrovov, ktorých okolité vody patria k najlepším jachtárskym oblastiam na svete.V National Lande a v Sea Parku sa nachádzajú pozoruhodné koralové útesy, ktoré sú pod ochranou prírody. Smerom do vnútrozemia nájdete plantážové sídla, ktoré sú dnes opustené a schátrané. V apríli tu v prístave Elizabeth Harbour začína pretek plachetníc Family Island Regatta.

Cat Island

tento východne položený "mačací ostrov" ponúka najvyšší bod na Bahamách (69 m), strmé útesy, Hustý, prírodný les a fascinujúce jaskyne indiánov Awarakov z predkolumbusovej doby. Na Mount Alvernia sa nachádza páterom Jeromom postavená samota. V auguste sa tu každoročne koná Cat Island Regatta

Bimini

leží medzi Floridou a Andros a má vraj najlepší rybársky základ na svete. Spisovateľ Ernest Hemingway žil v Blue Marlin Cottage v meste Alice Town;
Spomienkové predmety z jeho života sú vystavené v múzeu.

Berry Island

Ostrov veľmi obľúbený medzi rybármi pre svoje jedinečné pláže a pôvabnú krajinu. V Great Harbour Cay sa nachádza golfové ihrisko a prístav pre jachty. Potápači môžu obdivovať podvodné skalné formácie a koralové útesy pri Mamma Rhoda Rock.

Blue Lagoon Island

Návštevníci tohto ostrova spoznajú exotickú lagúnu a majú možnosť pozorovať delfíny z najbližšej vzdialenosti. Sú tu ponúkané 45 minútové Delphin-Touren, so zaujímavým výkladom o týchto morských cicavcoch a plávaním v lagúne spolu s delfínmi.

Long Island

Tento 100 km dlhý ostrov je len na niektorých miestach širší ako 5 km. Skladá sa z väčšinou popukaného pobrežia, pasienkov, miernych kopcov a príbojmi obmývaných pláží. Na ostrove Conception Island môžu potápači preskúmať vyše 30vrakov lodí. V máji sa v Salt Pond koná pretek plachetníc Long Island Regatta.

V blízkosti mesta Cockburn Town, najväčšom mesta na San Salvadore, vraj pristál Kolumbus pri hľadaní nového sveta. Avšak aj niektoré ďalšie mestá si robia ten istý nárok. Športový rybolov a potápanie sú najobľúbenejšie činnosti na tomto ostrove.

Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...