Bahamy - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Medzinárodná doprava
Lietadlo
Národná letecká spoločnosť sa volá Bahamasair (UP) a ponúka spojenia z Miami do Nassau s prípojmi do George Town (Exuma), Freeport International (Grand Bahama), San Salvador, Governor''s Harbour (Eleuthera), Stella Maris (Long Island), Rock Sound (Eleuthera), Treasure Cay (Abaco), Marsh Harbour (Abaco) a North Eleuthera (Eleuthera). Na Bahamy pravidelne lietajú nasledovné letecké spoločnosti

American Airlines, Air Canada, Air Jamaica, Continental Airlines, Delta Airlines, British Airways, AOM French Airlines, TWA, USAir und United Airlines.

Medzinárodné letiská
Nassau International (NAS) leží 16 km od mesta (cesta trvá 15 min). Stanovisko taxíkov, letiskový autobus. Na letisku sa nachádza: banka, požičovňa áut, bar, reštaurácia, turistické informácie, obchody.
Freeport International (FPO) leží 5 km od mesta. Taxíky, nijaké autobusy. Banka, zmenáreň, požičovňa áut, bar, reštaurácia, Duty-free-Shop.


Loď
Ku lodným spoločnostiam, ktoré pravidelne plávajú na Bahamy patria: Carnavale, Hanseatic Tours, Nordic Prince, Regal Princess, Oceanic, Crown Prince, Noordam, Seetours a Nordic Empress. Z Nassau plávajú priame spoje do USA, západo-indickým ostrovom, do Veľkej Británie a do Južnej Ameriky.

Vnútroštátna doprava
Lietadlo
Bahamsair spája Nassau a Freeport s ostrovmi Out Islands ((Eleuthera, Andros a Exuma).

Priemerná dĺžka trvania letov: Nassau - Freeport alebo Georgetown: 40 min; Nassau - Marsh Harbour alebo Treasure Cay: 35 min; Nassau - Governor''s Harbour: 30 min.

Loď
Viackrát týždenne pláva z Nassau k ostrovom poštová loď. Pasažieri a posádka používajú na lodi tie isté zariadenia. Dohovory sa realizujú s kapitánom v Potter''s Cay.

Medzi Nassau,Eleuthera a Harbour Island premávajú klimatizované trajekty. Bližšie informácie poskytuje Bahamas Fast Ferries.

Auto/Bus
Na cestách sa jazdí vľavo. Výhliadkové jazdy sa dajú podnikať aj pravidelnou linkovou dopravou. Na Paradise Island stoja autobusy pri každom hoteli.

Všetky taxíky majú taxameter a vládou stanovené ceny. V Nassau si môžete na výhliadkovú jazdu po meste prenajať konský kočiar, v ktorom sa naraz odvezú tri osoby.

Prenájom automobilu
V Nassau a na letiskách sa nachádzajú pobočky spoločností Avis, Budget, Dollar a Hertz. Mopedy a bicykle je možné si prenajať na deň alebo týždeň.

Podmienky: Pri maximálne trojmesačnom pobyte stačí VP vlastnej krajiny.

Trvanie cesty z Nassau do nasledovných väčších miest

Lietadlo/Loď
Freeport/Gr. Bahama 0.30/0.45 12.00
Marsh Harbour/Abaco 0.45 11.00
Treasure Cay/Abaco 0.45 -
George Town/Exuma- 0.45 13.00
Governor''s H./Eleuthera 0.30 5.30
Central Andros/Andros 0.15 3.00